Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20140) SPORT FORUM FIRMY (5340) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO

PILNE:
Polecamy:

Brązowy medal Czyszczewskiego podczas mistrzostw świata

Dodano: 21.08.2015 12:22

Kolejny wielki sukces ma za sobą kolarz KLTC Konin Marcin Czyszczewski. Koninianin wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji wywalczył brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kolarstwie Torowym.

Biało-czerwoni z Czyszczewskim w składzie po raz drugi z rzędu zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata. Rok temu Polacy stanęli na najniższym stopniu podium podczas zawodów w Gwang Myeong. W tym roku Mateusz Miłek, Michał Lewandowski i Marcin Czyszczewski w eliminacjach zajęli czwarte miejsce i w walce o brąz mierzyli się z Czechami. Polacy okazali się od nich lepsi o 0,1 s. i mają już na koncie pierwszy medal.

By to osiągnąć biało-czerwoni musieli pobić rekord Polski. Najlepsi okazali się natomiast Rosjanie, poprawiając jednocześnie rekord świata.

Czyszczewski będzie miał jeszcze szansę na kolejny krążek, startując w sprincie indywidualnym. Do tej pory koninianin wywalczył już cztery medale na mistrzostwach świata i Europy. Oprócz dwóch brązowych drużynowych medali z mistrzostw świata zdobył również dwukrotnie wicemistrzostwo Europy.