LM.plSportRosja zrewanżowała się USA. Polska tuż za podium

Rosja zrewanżowała się USA. Polska tuż za podium

Dwie szanse na medal miały reprezentacje Polski w turnieju drużynowym Pucharu Europy Kadetów w szabli kobiet i mężczyzn. Dwukrotnie lepsze okazywały się kadry Rosji.

Turniej drużynowy, podobnnie jak indywidualny, zdominowali Amerykanie i Rosjanie. Tym razem jednak górą w obu starciach byli zawodnicy ze wschodu. W półfinale turnieju kobiet pierwsza reprezentacja Rosji pokonała Polskę II 45/28, a USA wygrały z Rosją II 45/41. W finale lepsze okazały się Rosjanki, zwyciężając 45/36. W walce o trzecie miejsce Polska II w składzie Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna, Marta Okine, Małgorzata Zawodniak przegrała brązowy medal z Rosją II 31/45.

Bardzo podobny przebieg miał turniej mężczyzn. W pierwszym półfinale USA wygrały z Rosją II 45/41, a w drugim Polacy ulegli pierwszej kadrze Rosji 37/45. W finale znów lepsi okazali się Rosjanie, zwyciężając z Amerykanami 45/42. W walce o trzecie miejsce biało-czerwoni w składzie Cezary Białecki, Maurycy Dziublewski, Karol Lademann, Mateusz Prokopowicz ulegli Rosji II 42/45.

Turniej drużynowy zakończył trzydniowe zmagania europejskich szablistów w Koninie. Kolejna szermiercza impreza za niecały miesiąc. 10 października odbędzie się w Koninie I Puchar Polski Juniorów.

Szabla kobiet:
1. Rosja: Alexandra Afanasyeva, Anastasia Elkina, Alina Mikhailova, Anastasiya Shorokhova
2. USA: Sara Cunningham, Allison Dunlap, Chloe Fox-Gitomer
3. Rosja II: Kristina Efimtseva, Anna Kudryaeva, Kseniya Neroba
4. Polska II: Zuzanna Cieślar, Urszula Kurzyna, Marta Okine, Małgorzata Zawodniak
5. Polska: Lidia Domańska, Agata Marciniak, Natalia Nowinowska, Anna Łukasik