LM.plSportKolarze Team Stare Miasto na Solid Skoda Bike Challenge

Kolarze Team Stare Miasto na Solid Skoda Bike Challenge

Piątka kolarzy KS Team Stare Miasto wzięła w niedzielę udział w największym szosowym wyścigu kolarskim w Polsce - Solid Skoda Bike Challenge.

Z rozgrywanego w Poznaniu wyścigu kolarze ze Starego Miasta przywieźli aż trzy medale. Największy sukces odniosła Joanna Kucal, która w wyścigu na 50 km zajęła dwa pierwsze miejsca - w klasyfikacji open i w klasyfikacji kategorii wiekowej. Zawodniczka KS Team Stare Miasto musiała pokonać ponad 1200 innych uczestników wyścigu.

Na tym samym dystansie brązowy medal w kategorii wiekowej wywalczył Adam Kaczmarek. W klasyfikacji open zajął natomiast szóste miejsce. Bardzo wysoko uplasowała się również Lidia Fątowicz, zajmując szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej i 294. w kategorii open.

Ponad 1700 zawodników startowało na dystansie 120 km. Wśród nich znalazło się również dwóch reprezentantów KS Team Stare Miasto. Dominik Kaźmierczak zajął 30. miejsce w klasyfikacji open i jedenaste w swojej kategorii wiekowej. Na 59. miejscu w kategorii open i szesnastym w swojej kategorii wiekowej wyścig ukończył natomiast Piotr Szyszyński.