LM.plSportKostański ze srebrem w finale Pucharu Polski

Kostański ze srebrem w finale Pucharu Polski

Bardzo dobry sezon uwieńczony srebrnym medalem w finale Pucharu Polski ma za sobą zawodnik KLTC Konin - Mateusz Kostański.

W miniony weekend Kostański wraz ze swoimi kolegami walczył o medale w finale Pucharu Polski rozgrywanym w Siedlcach. Koninianie bardzo dobrze zaprezentowali się w jeździe indywidualnej na czas. Kostański zajął w niej drugie miejsce, ustępując tylko Mikołajowi Koniecznemu z KKS Gostyń. Na 25. miejscu wyścig zakończył Adrian Lorenc, dwie pozycje niżej uplasował się Konrad Sosiński, a 30. lokatę zajął Jakub Laskowski.

Bez medalu, ale w czołówce, zakończył Mateusz Kostański wyścig ze startu wspólnego. Wyrównana walka toczyła się do ostatnich metrów trasy. Finisz z peletonu wygrał ponownie Mikołaj Konieczny. Kostański zajął ósme miejsce, osiemnasty był Jakub Laskowski, 23. Konrad Sosiński, a 34. Adrian Lorenc.