LM.plSportPiłkarz z Turku zadebiutował w UEFA Youth League

Piłkarz z Turku zadebiutował w UEFA Youth League

Filip Karbowy, wychowanek Olo Władysławów, a obecnie piłkarz Legii Warszawa, zaliczył bardzo udany debiut w międzynarodowych rozgrywkach UEFA Youth League.

UEFA Youth League to turniej przeznaczony dla drużyn złożonych z zawodników do lat dziewiętnastu. Od bieżącego sezonu występują w nich młodzieżowi mistrzowie krajów (wcześniej były to młodzieżowe drużyny klubów grających w seniorskiej Lidze Mistrzów). Po raz pierwszy więc w rozgrywkach bierze udział polski zespół - jest nim Legia Warszawa U-19, która w poprzednim sezonie pokonała Lecha Poznań 6:2 w finałowym dwumeczu Centralnej Ligi Juniorów.

Walny udział w tamtym zwycięstwie miał wychowanek szkółki Olo Władysławów, urodzony w Turku, Filip Karbowy. Dziś młody piłkarz reprezentuje barwy Legii Warszawa i podobnie, jak jego koledzy, zaliczył dziś debiut w rozgrywkach UEFA Youth League. Pierwszym rywalem legionistów był mistrz Bułgarii - Liteks Łowecz.

Mecz rozpoczął się dla mistrzów Polski bardzo dobrze, bo od bramki strzelonej w siódmej minucie przez Adama Ryczkowskiego. Na początku drugiej połowy gospodarze wyrównali - do siatki trafił Tomislav Yordanov. W 84. minucie faulowany w polu karnym był Miłosz Szczepański. Do jedenastki podszedł nie kto inny, jak Filip Karbowy. Jego trafienie dało ostateczne zwycięstwo Legii.

20 października zespół ze stolicy rozegra rewanżowe spotkanie na własnym terenie. Jeżeli zwycięży w dwumeczu następnym rywalem Legii będzie zwycięzca dwumeczu FC Saburtalo - FC Midtjylland.

Legia Warszawa U19: Radosław Majecki - Jakub Szrek, Mateusz Żyro, Arkadiusz Najemski (82' Bartosz Skowron), Mateusz Hołownia - Filip Karbowy, Adrian Małachowski - Konrad Michalak (69' Tomasz Nawotka), Michał Trąbka (57' Miłosz Szczepański), Robert Bartczak - Adam Ryczkowski.

źródło: akademia.legia.com