LM.plSportLKS Ślesin pokonał Orchowo i awansował do półfinału

LKS Ślesin pokonał Orchowo i awansował do półfinału

Trzeci półfinalista okręgowego Pucharu Polski jest już znany. Zgodnie z oczekiwaniami LKS Ślesin wygrał w Orchowie z tamtejszym Hetmanem.

Czwartoligowy LKS mierzył się na wyjeździe z jedną z ostatnich drużyn konińskiej klasy okręgowej - Hetmanem Orchowo. Pomimo słabszych wyników w ostatnim okresie to ślesinianie byli zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego starcia.

LKS rozpoczął strzelanie w 23. minucie. Do siatki gospodarzy trafił wtedy Damian Markiewicz. Piłkarz LKS po raz drugi pokonał bramkarza Hetmana dwanaście minut później. Piłkę po dośrodkowaniu Michała Kwiatkowskiego wybili obrońcy, dopadł do niej Markiewicz i było 2:0.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części spotkania kontaktowego gola dla Hetmana zdobył Bartłomiej Kryszak. LKS odpowiedział niemal natychmiast. W 59. minucie po zagraniu Łukasza Jaskulskiego na 3:1 trafił Mariusz Olczyk. Trzy minuty później podwyższył jeszcze Mateusz Linartowski. W 70. minucie gospodarze zdołali strzelić drugą bramkę. Po zagraniu ręką w polu karnym Hetman otrzymał rzut karny, którego na gola zamienił Bartłomiej Kryszak. Więcej bramek w meczu już nie padło i LKS zwyciężył 4:2.

Ślesinianie są trzecim półfinalistą okręgowego Pucharu Polski po Górniku Konin i Tulisii Tuliszków. To właśnie w z drużyną z Tuliszkowa zagrają w kolejnym etapie piłkarze Marcina Woźniaka. Jutro zaś znany będzie rywal Górnika Konin. Wyłoni go starcie SKP Słupca z Olimpią Koło. Początek meczu o godz. 16.00 w Słupcy.