LM.plSportPrzegrana Basketu na starcie sezonu. MKS MOS zacznie później

Przegrana Basketu na starcie sezonu. MKS MOS zacznie później

Pierwszy mecz w nowym sezonie mają za sobą III-ligowi koszykarze Basketu Konin. Zespół Tomasza Grabianowskiego mierzył się na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wlkp.

Początek spotkania należał do koninian, którzy objęli kilkupunktowe prowadzenie, ale Stal szybko odrobiła straty. Ostrowianie w pierwszej kwarcie mocno pognębili Basket, wygrywając aż 28:12. O wiele bardziej wyrównana była kwarta druga. Koninianie znów ją co prawda przegrali, ale tylko 22:24.

Stal znów wysoko wygrała w trzeciej części spotkania. Tak kwarta skończyła się zwycięstwem gospodarzy 23:13. Basket był w stanie zwyciężyć jedynie w ostatniej kwarcie, 21:19, przegrywając w całym meczu 68:94.

W pierwszej kolejce swojego spotkania nie zagrał inny koniński zespół - MKS MOS Konin. Drużyna Grzegorza Zielińskiego miała mierzyć się na własnym terenie z Biofarmem Basket Junior Poznań, ale termin meczu został zmieniony.

Kolejne spotkania koszykarskiej III ligi za tydzień. Basket podejmie KKS Drogbruk Kalisz, a MKS MOS zagra na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wlkp.