LM.plSportSłupczanki za silne dla siatkarek z Konina

Słupczanki za silne dla siatkarek z Konina

W trzech setach przegrały sobotnie spotkanie z SPS Słupca siatkarki KTPS Konin. Po dwóch kolejkach koninianki zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Dla słupczanek sobotnie starcie z KTPS było pierwszym w bieżącym sezonie - tydzień wcześniej nie odbył się bowiem mecz SPS z Baryczą Janków Przygodzki. Koninianki przystępowały do meczu w Słupcy z dwoma oczkami na koncie, zdobytymi w starciu z Amberem Kalisz.

Siatkarki KTPS Konin walczą w meczu ligowym w Słupcy.

Posted by Portal LM.pl on 10 października 2015

Dorobek ten nie powiększył się, bowiem siatkarki Macieja Sypniewskiego przegrały w Słupcy 0:3. Najgorzej KTPS zaprezentował się w pierwszym secie. Przyjezdne zdołały ugrać zaledwie dziewięć oczek i zdecydowanie przegrały z SPS. O wiele bardziej wyrównane były dwie kolejne części spotkania.

W drugim secie koninianki dość szybko wyszły na prowadzenie. Dobrze na początku serwowała Kinga Głydziak Vel Jóźwiak, a na lewym skrzydle kolejne punkty dokładała Julita Nalewska. Pięciopunktowa przewaga koninianek utrzymywała się do stanu 10:15. Wtedy słupczanki zaatakowały i zdołały wyjść na prowadzenie 17:16. Remisowy rezultat utrzymywał się niemal do samego końca setu. Ostatnie punkty należały jednak do SPS, który zwyciężył 25:21.

Podobnie wyglądał trzeci set. Koninianki znów prowadziły przez pierwszą część starcia. Od stanu 10:5 przewaga zaczęła topnieć, aż w końcu słupczanki wyrównały na 14:14. W kolejnych minutach SPS zbudował sobie kilkupunktową przewagę, którą praktycznie utrzymał do samego konca seta, wygrywając 25:20, a w całym meczu 3:0.

Po dwóch meczach KTPS Konin plasuje się na czwartym miejscu w lidze (na sześć zespołów) z dorobkiem dwóch oczek. Trener koninianek Maciej Sypniewski przyznaje jednak, że gra w seniorskiej lidze nie jest głównym celem jego zespołu. - Startujemy w III lidze, by przygotować dziewczyny do rozgrywek juniorskich, żeby się ogrywały. W pierwszym składzie grają tylko dwie zawodniczki w wieku seniorskim. Liczę na trzecie, czwarte miejsce w naszej grupie. Jeśli będzie lepiej, będę zadowolony.

Pierwszy turniej w rozgrywkach juniorskich czeka koninianki 22 listopada. Kolejne spotkanie w III lidze KTPS rozegra natomiast 24 października, podejmując Barycz Janków Przygodzki.

KTPS Konin: Julita Nalewska, Alina Kacprzak, Klaudia Janiak, Anna Mójta, Kinga Głydziak Vel Jóźwiak, Katarzyna Musidlak, Wiktoria Szklarek, Arnika Olejnik, Sara Majkowska.