LM.plSportShow Szymańskiej, geniusz Hegerberg. Koniec Ligi Mistrzyń

Show Szymańskiej, geniusz Hegerberg. Koniec Ligi Mistrzyń

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Nie udało się koniniankom strzelić bramki Olympique Lyon w rewanżowym starciu 1/16 Ligi Mistrzyń. Bohaterką spotkania została jednak Anna Szymańska.

Wysokie zwycięstwo Francuzek w pierwszym starciu, które praktycznie rozstrzygnęło losy awansu do kolejnego etapu spowodowało, że rewanżowe spotkanie toczone było w o wiele wolniejszym tempie. Olympique bardzo szybko objął prowadzenie i w kolejnych minutach miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, ale w grze zespołu z Lyonu było widać brak determinacji do ataku za wszelką cenę.

Wynik już w pierwszej akcji Olympique otworzyła Eugénie Le Sommer, wykorzystując zagranie z prawej strony Delphine Cascarino. Do końca pierwszej połowy Francuzki powinny prowadzić co najmniej 5:0, ale świetnie między słupkami prezentowała się Anna Szymańska. Bramkarka Medyka POLOmarket zatrzymywała wszystkie uderzenia Olympique, wychodząc m.in. górą z sytuacji sam na sam z Lottą Schelin.

Swoją świetną dyspozycję koninianka potwierdziła również w drugiej połowie. Jako jedyna spośród piłkarek Medyka POLOmarket zagrała w środę na europejskim poziomie. Reszta zespołu przez całe spotkanie skupiała się głównie na przeszkadzaniu w grze Francuzkom. Jedyne ofensywne akcje medyczki przeprowadziły w końcówce drugiej połowy, ale strzały Agaty Tarczyńskiej i Aleksandry Sikory w niczym nie zagroziły Fei Wang.

Po sennej pierwszej połowie grę w ataku Olympique ożywiła młoda Ada Hegerberg, która pojawiła się na murawie w drugiej odsłonie starcia. Dwukrotnie Norweżkę zdołała jeszcze zatrzymać Szymańska, ale w 69. minucie nawet bramkarka Medyka musiała skapitulować. Po akcji prawą stroną boiska piłkę w polu karnym otrzymała Eugénie Le Sommer. Jej strzał po rykoszecie z najbliższej odległości dobiła Hegerberg i było 2:0.

Taki wynik wciąż był jednak świetnym rezultatem dla koninianek. Niestety w 89. minucie Hegerberg postanowiła zaprezentować cząstkę swojego geniuszu. Po przyjęciu piłki zewnętrzną częścią stopy młoda napastniczka Olympique huknęła na bramkę Szymańskiej, nie dając jej żadnych szans i ustalając wynik starcia na 3:0.

Zespół Romana Jaszczaka uniknął w Lyonie kompromitacji, a postawa bramkarki Medyka POLOmarket z pewnością zrobiła wrażenie na kibicach i obserwatorach spotkania. Koninianki żegnają się z tą edycją Ligi Mistrzyń, powtarzając swoje osiągnięcie sprzed roku. Teraz medyczki czeka walka o mistrzostwo Polski i możliwość gry w europejskich pucharach za rok.

Olympique Lyon: Fei Wang - Wendie Renard, Saki Kumagai, Amel Majri, Griedge M'Bock Bathy (73' Corine Petit), Eugénie Le Sommer, Louisa Necib, Camille Abily, Lotta Schelin (46' Ada Hegerberg), Delphine Cascarino (64' Aurélie Kaci), Pauline Bremer.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Radosława Sławczewa, Dagmara Grad, Gabriela Grzywińska, Maria Ficzay, Natalia Chudzik, Katarzyna Daleszczyk, Patrycja Balcerzak, Anna Gawrońska (75' Paulina Dudek), Agata Tarczyńska (90' Paulina Zawiślak).