LM.plSportPolki wygrały ze Słowacją, gol piłkarki Medyka POLOmarket

Polki wygrały ze Słowacją, gol piłkarki Medyka POLOmarket

Zwycięstwem 2:0 zakończył się czwartkowy mecz kobiecej reprezentacji Polski ze Słowacją. Było to pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Przed miesiącem zespół Wojciecha Basiuka rozegrał pierwsze spotkanie eliminacyjne. Polki przegrały wtedy z faworytkami grupy - Szwecją. W czwartek w Tychach biało-czerwone podejmowały Słowację, dla której był to pierwszy mecz w ramach eliminacji.

W pierwszym składzie reprezentacji Polski wybiegło pięć piłkarek Medyka POLOmarket Konin - Aleksandra Sikora, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Paulina Dudek i Natalia Chudzik. Ta ostatnia w osiemnastej minucie dała prowadzenie Polkom. Wzdłuż linii końcowej boiska zagrała Aleksandra Sikora, a skrzydłowa Medyka POLOmarket umieściła piłkę w siatce.

Kolejne sytuacje miały jeszcze Ewa Pajor i Aleksandra Sikora, ale do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie Polek. W 53. minucie uderzenie Eweliny Kamczyk obroniła bramkarka ze Słowacji. Dziesięć minut później było 2:0. Asystą popisała się Ewa Pajor, a wynik podwyższyła Dominika Grabowska.

Po dwóch meczach biało-czerwone plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem trzech oczek. Kolejne spotkanie Polki rozegrają 27 listopada w Orgiejowie, mierząc się tam z Mołdawią. Medyk POLOmarket Konin do gry powraca 31 października wyjazdowym starciem z Zagłębiem Lubin.

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Marta Mika, Jolanta Siwińska, Hanna Konsek, Ewelina Kamczyk (60' Dominika Grabowska), Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek, Natalia Chudzik, Ewa Pajor (67' Nikol Kaletka), Katarzyna Daleszczyk (90' Madison Solow).