LM.plSportBielik debiutuje w Arsenalu!

Bielik debiutuje w Arsenalu!

Po debiucie w meczu towarzyskim przyszedł czas na debiut w starciu o stawkę. Krystian Bielik, wychowanek Górnika Konin, po raz pierwszy zagrał w seniorskiej drużynie Arsenalu w spotkaniu Pucharu Ligi Angielskiej.

Arsenal w czwartej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej (Capital One Cup) mierzył się na wyjeździe z Sheffield Wednesday FC. Wyżej notowana drużyna z Londynu niespodziewanie do przerwy przegrywała 0:2 po golach Rossa Wallace'a i Lucasa Joao. Po przerwie londyńczycy otrzymali trzeci cios - w 52. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Sam Hutchinson.

W 60. minucie na murawie pojawił się Krystian Bielik, zmieniając Glena Kamarę. Wychowanek Górnika Konin pokazał się z dobrej strony, grając jako defensywny pomocnik. Koninianin nie bał się brać na siebie ciężaru gry, zaliczył również dobry wślizg, zatrzymując groźny kontratak Jeremiego Helana w 87. minucie. Mimo tego Arsenal przegrał 0:3 i odpadł z Pucharu Ligi Angielskiej.

Po raz pierwszy w seniorskiej drużynie Arsenalu Krystian Bielik wystąpił w kwietniu, był to jednak mecz towarzyski. Oficjalny debiut koninianin zaliczył więc dzisiaj, zaledwie dziewięć miesięcy po swoim transferze z Legii Warszawa. To bardzo szybko, zważywszy na to, że wychowanek Górnika sprowadzony został głównie z myślą o grze w zespole U-21.

To właśnie dobre występy w rozgrywkach ligowych drugiego zespołu zaprocentowały szansą dla Bielika w pierwszej drużynie. Teraz koninianinowi pozostaje walczyć o jak najczęstszą obecność na ławce rezerwowych i kolejne minuty na boisku - w tym debiut w Premier League. Bielik ma wszelkie predyspozycje, by zostać czołowym piłkarzem. Na początku października brytyjski dziennik The Guardian umieścił go na liście 50 najbardziej utalentowanych piłkarzy rocznika 1998.