LM.plSportPrzełamanie Olimpii! Kolanie gonią resztę stawki

Przełamanie Olimpii! Kolanie gonią resztę stawki

Pierwsze zwycięstwo na własnym terenie, a drugie w sezonie odnieśli w sobotę piłkarze Olimpii Koło. Drużyna Tomasza Mikusika pokonała Rawię Rawicz 1:0.

To  już był naprawdę ostatni dzwonek dla kolan. Rywalem Olimpii był jeden ze słabszych zespołów IV ligi. Zwycięstwo wcale nie poprawiło mocno sytuacji kolan w tabeli, ale na pewno pozwoliło im podnieść się nieco psychicznie, a przede wszystkim - dać nadzieję, że Olimpia w bieżącym sezonie jest jeszcze w stanie powalczyć.

Mecz jednak tak naprawdę mógł zacząć się dla gospodarzy fatalnie. Już w czwartej minucie faulowany w polu karnym był Patryk Musiałowski. Uderzenie Wojciecha Bzdęgi świetnie obronił jednak golkiper Olimpii. Chwilę później Bzdęga znów musiał uznać wyższość bramkarza kolan. Do przerwy było 0:0.

Chwilę po zmianie stron to Olimpia otrzymała rzut karny. Faulował Karol Danek, a jedenastkę wykorzystał Tomasz Mikusik. Kolanie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystali sytuacji sam na sam. Od 67. minuty gospodarze grali w osłabieniu, a chwilę później piłka wylądowała w ich siatce. Sędzia uznał jednak, że Dorian Nawrot był na spalonym i gola nie uznał. Olimpia zwyciężyła 1:0.

Trzy oczka na koncie kolan nie zdołał zmienić ich sytuacji w lidze - Olimpia wciąż plasuje się na piętnastym miejscu ze stratą trzech punktów do Polonii Kępno. I to właśnie w Kępnie za tydzień zagrają piłkarze Tomasza Mikusika.

Olimpia Koło - Rawia Rawicz 1:0 (47' Tomasz Mikusik).

źródło: rawia.pl