LM.plSportSzóstkowe medyczki w Żywcu, koninianki wciąż liderem

Szóstkowe medyczki w Żywcu, koninianki wciąż liderem

Starcie z trzecią drużyną tabeli Ekstraligi nie było dla piłkarek Medyka POLOmarket Konin większym wyzwaniem. Zespół Romana Jaszczaka pewnie zwyciężył w Żywcu 6:0.

Medyczki w bieżącym sezonie regularnie udowadniają, że w kobiecej Ekstralidze nie ma zespołu, który mógłby się z nimi równać. W sobotę koninianki grały w Żywcu z trzecią kobiecą siłą w Polsce. Mecz teoretycznie ciężki zakończył się wysokim zwycięstwem zespołu z Konina.

Już w czwartej minucie wynik otworzyła Aleksandra Sikora. Po podaniu Agaty Tarczyńskiej kapitan reprezentacji Polski przelobowała bramkarkę Mitechu. Osiem minut później Sikora podwyższyła na 2:0, a asystę przy tym trafieniu zaliczyła Patrycja Balcerzak. Pomocniczka Medyka POLOmarket asystowała również przy trzecim golu medyczek. Po jej zagraniu na wprot pustej bramki znalazła się Agata Tarczyńska. Napastniczka mistrza Polski nie pomyliła się i do przerwy Medyk POLOmarket prowadził 3:0.

Po zmianie stron Mitech był bliski zdobycia kontaktowego trafienia, ale czujnością w bramce po strzałach Katarzyny Wnuk i Agaty Droździk wykazała się Anna Szymańska. Koninianki odpowiedziały w 61. minucie. Genialnym uderzeniem popisała się Paulina Dudek, która na murawie zameldowała się zaledwie piętnaście minut wcześniej.

W 66. minucie było już 5:0. Kolejną sytuację sam na sam wykorzystała Agata Tarczyńska. Wynik w 80. minucie na 6:0 ustaliła Katarzyna Daleszczyk.

Dzięki wygranej medyczki utrzymały pierwsze miejsce w tabeli i mają już sześć punktów przewagi nad Zagłębiem Lubin (i jednocześnie jeden mecz rozegrany mniej). Kolejne spotkanie koninianki rozegrają już w środę. Będzie to zaległe starcie z Górnikiem Łęczna.

Mitech Żywiec - Medyk POLOmarket Konin 0:6 (4', 12' Aleksandra Sikora, 32', 66' Agata Tarczyńska, 61' Paulina Dudek, 80' Katarzyna Daleszczyk)

Mitech Żywiec: Kinga Szemik (46' Aleksandra Komosa) – Patrycja Rżany, Karolina Zasada, Karolina Wiśniewska, Agata Droździk, Katarzyna Wnuk, Anna Żak, Katarzyna Rozmus, Lucia Suskova (73' Aleksandra Noras), Patrycja Wiśniewska (65' Anna Zegan), Aleksandra Nieciąg (87' Magdalena Chrzanowska).

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Dagmara Grad (73' Katarzyna Gozdek), Radosława Sławczewa, Nikoleta Nikolić, Maria Ficzay (65' Paulina Zawiślak), Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Aaleksandra Sikora (46' Paulina Dudek), Natalia Chudzik (80' Marta Woźniak), Anna Gawrońska (46' Natalia Pakulska), Agata Tarczyńska.

źródło: medykkonin.pl, tsmitech.pl