LM.plSportZabrakło sił w ostatniej kwarcie, Basket przegrał drugi mecz

Zabrakło sił w ostatniej kwarcie, Basket przegrał drugi mecz

Przez trzy kwarty Basket Konin prowadził z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne, a mimo to przegrał niedzielne spotkanie czwartej kolejki III ligi.

Koninianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 10:2, a pierwszą kwartę wygrali 17:11. W drugiej odsłonie goście zagrali już lepiej, regularnie punktowali Bartłomiej Gubernat i Marcin Eichert. Tarnovia wygrała tę kwartę 21:20, ale w całym meczu przegrywała 32:37. W trzeciej kwarcie w grę Basketu wkradło się zbyt wiele błędów, goście siedmiokrotnie wykonywali rzuty wolne i wygrali kwartę 17:15, koninianie wciąż jednak prowadzili 52:49. Przewaga kondycyjna gości pozwoliła im jednak odrobić stratę w czwartej kwarcie i wygrać całe spotkanie 67:60.

Była to druga porażka Basketu Konin w bieżącym sezonie. Kolejny mecz koninianie rozegrają w najbliższy weekend, a ich rywalem na wyjeździe będzie Kosz Pleszew. Nie odbył się natomiast zaplanowany na piątek mecz MKS MOS Konin z Koszem Pleszew. W następnej kolejce drużyna Grzegorza Zielińskiego zagra na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno

Basket Konin - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 60:67 (17:11, 20:21, 15:17, 8:18)

Basket Konin: Kamil Biernacki (15), Radosław Szurgot (14), Tomasz Grabianowski (9), Dawid Bobrowski (6), Jakub Rogulski (5), Mateusz Skowronek (3), Rafał Marszałek (2), Jakub Górny (2), Tomasz Szelągiewicz (2), Jacek Kowalski (2).