Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportLKS Ślesin kontynuuje dobrą passę

LKS Ślesin kontynuuje dobrą passę

Czwarty mecz z rzędu w lidze wygrali dziś piłkarze LKS Ślesin. W środę drużyna Marcina Woźniaka podejmowała Rawię Rawicz.

Słabsi rywale w końcówce rundy jesiennej spowodowali, że ślesińska drużyna mogła celować w komplet oczek w ostatnich meczach. Ten plan udaje się LKS na razie realizować. Zespół Marcina Woźniaka wygrał czwarty mecz z rzędu, a drugi - bez straty bramki.

Pierwsza połowa spotkania z Rawią Rawicz nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Mecz rozkręcił się dopiero w drugiej odsłonie. W 60. minucie drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał jeden z piłkarzy gości. Grający w przewadze gospodarze szybko objęli prowadzenie - w 68. minucie na 1:0 trafił Dawid Kierzek.
Już trzy minuty później było 2:0, ale do siatki Rawii trafił Michał Goliński. Ślesinianie w ostatnim kwadransie gry dosłownie bombardowali bramkę gości, ale brakowało skuteczności. Więcej goli nie udało się strzelić i LKS zwyciężył 2:0.

Dzięki wygranej zespół Marcina Woźniaka awansował na siódme miejsce w lidze z dorobkiem 21 punktów i jednym meczem rozegranym mniej od rywali. Kolejne spotkanie ślesinianie rozegrają w sobotę, podejmując Polonię Kępno.

LKS Ślesin - Rawia Rawicz 2:0 (68' Dawid Kierzek, 71' Michał Goliński)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Bartosz Andrzejewski, Łukasz Łajdecki, Andrzej Górski, Nikodem Urbański (Rafał Dębowski), Adrian Majewski, Maciej Scherchen, Dawid Kierzek (Michał Kwiatkowski), Damian Markiewicz (Mariusz Olczyk), Michał Goliński, Łukasz Jaskulski (Dawid Jarka).