LM.plSportPiękny gol Chudzik, Medyk POLOmarket nie dał szans rywalkom

Piękny gol Chudzik, Medyk POLOmarket nie dał szans rywalkom

Nie było pogromu, ale pewne zwycięstwo Medyka POLOmarket Konin w starciu z AZS PSW Biała Podlaska. Choć wiatr, jak tylko mógł, utrudniał w sobotę granie, koniniankom i tak udało się strzelić trzy gole.

Warunki atmosferyczne sprawiły, że sobotnie starcie lidera Ekstraligi z jedną z drużyn ze środka tabeli nie było porywającym widowiskiem. Medyczki po prostu wykonały swoje zadanie, pokonując rywalki z Białej Podlaskiej i robiąc kolejny krok w stronę obrony mistrzostwa Polski.

Zespół Romana Jaszczaka otworzył wynik jeszcze w pierwszej połowie spotkania. W siedemnastej minucie z prawej strony pola karnego podanie otrzymała Anna Gawrońska. Kapitan Medyka POLOmarket nie namyślając się długo uderzyła w stronę bramki i pokonała stojącą w niej Edytę Kanclerz.

Podwyższyć udało się koniniankom dopiero w 70. minucie. Do siatki AZS PSW strzałem głową piłkę skierowała Aleksandra Sikora. Dwie minuty później było już 3:0, a naprawdę pięknym uderzeniem popisała się Natalia Chudzik. Skrzydłowa Medyka POLOmarket trafiła z rzutu wolnego prosto w okienko bramki rywalek.

Medyczki utrzymały przewagę pięciu punktów i jednego meczu rozegranego mniej nad Górnikiem Łęczna. Kolejne spotkanie koninianki rozegrają już w najbliższą środę. Będzie to zaległy mecz szóstej kolejki przeciwko AZS Wrocław.

Medyk POLOmarket Konin - AZS PSW Biała Podlaska 3:0 (17' Anna Gawrońska, 70' Aleksandra Sikora, 72' Natalia Chudzik)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Nikoleta Nikolić, Maria Ficzay (46' Paulina Dudek), Radosława Sławczewa, Patrycja Balcerzak, Natalia Chudzik, Aleksandra Sikora, Katarzyna Daleszczyk (46' Natalia Pakulska), Anna Gawrońska (76' Paulina Zawiślak), Agata Tarczyńska.

AZS Wrocław: Edyta Kanclerz - Aleksandra Sosnowska (82' Ewelina Karolak), Elżbieta Edel, Jolanta Bujalska (76' Weronika Górka), Magda Konieczna, Krystyna Kusiak (68' Justyna Cynowska), Oleksandra Kozlynets, Katarzyna Orzepowska, Kinga Niedbała (87' Izabela Jakóbczyk), Ania Puk.