Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportWilki coraz niżej, Stal lepsza w meczu o drugie miejsce

Wilki coraz niżej, Stal lepsza w meczu o drugie miejsce

Drugą porażkę z rzędu zanotowały w sobotę Wilki Wilczyn. II-ligowi siatkarze ulegli na własnym terenie Stali Grudziądz 1:3.

Sobotnie starcie miało rozstrzygnąć, kto po ósmej kolejce zmagań będzie liderem, kto wiceliderem, a kto stanie na najniższym stopniu podium. Układ sił okazał się niekorzystny dla wilczyńskiego zespołu.

Po pierwsze, swoje spotkanie wygrał KS Chełmża, dzięki czemu zapewnił sobie pierwsze miejsce niezależnie od wyniku w Wilczynie. Wilki i Stal grały więc o drugą pozycję w tabeli.

Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy zwyciężyli w pierwszym secie 25:20. Druga część gry należała już jednak do Stali, która wygrała 25:21. Bardzo podobnym wynikiem zakończył się również trzeci set - tym razem goście zwyciężyli 25:20. Najsłabiej Wilki wypadły w czwartej części gry, w której udało im się ugrać tylko siedemnaście punktów. Stal Grudziądz zwyciężyła 3:1.

Dzięki wygranej siatkarze Stali zrównali się z Wilkami dorobkiem punktowym. Oba zespoły mają po trzynaście oczek i tracą pięć punktów do KS Chełmża. Pozycja wicelidera należy jednak do Stali, a to wilczynianie plasują się na trzecim miejscu. W przyszły weekend zespół Zbigniewa Nowaka czeka zakończenie pierwszej rundy zmagań. Wilki zagrają na wyjeździe z Trójką Nakło.

Wilki Wilczyn - Stal Grudziądz 1:3 (25:20, 21:25, 20:25, 17:25).