Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportWilki przełamały złą serię i awansują na drugie miejsce

Wilki przełamały złą serię i awansują na drugie miejsce

Po dwóch porażkach Wilki Wilczyn zanotowały zwycięstwo i awansowały w tabeli II ligi. Ich sobotnim rywalem była Trójka Nakło.

Drużyna Tomasza Robaka rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia i prowadzenia siedmioma punktami. Pierwszy set zdecydowanie należał do Wilków. Gospodarze zdołali co prawda na chwilę zmniejszyć nieco straty, ale na koniec i tak przegrali 18:25.

Nieco lepiej siatkarze Trójki radzili sobie w drugiej odsłonie gry. Na początku seta Wilki przegrywały, ale później goście zdołali doprowadzić do remisu. Wyrównana gra trwała niemal do samego końca, ostatnie piłki należały jednak do wilczynian. Zespół Tomasza Robaka wygrał ostatecznie 25:23.

Trzeci miał podobny przebieg, jak pierwszy. Wilki szybko zbudowały sobie przewagę, której nie oddały już do końca partii. Goście zwyciężyli 25:17, a w całym spotkaniu triumfowali 3:0.

Jednocześnie w sobotę w meczu na szczycie II ligi Stal Grudziądz uległa KS Chełmża 2:3. Wilki przeskoczyły w tabeli Stal i zajmują obecnie drugie miejsce z dorobkiem szesnastu punktów i stratą czterech oczek do zespołu z Chełmży.

Mecz z Trójką Nakło był ostatnim w pierwszej rundzie zmagań II ligi. Już w następny weekend rozpoczyna się runda rewanżowa. Wilki zmierzą się na wyjeździe z LO MS Świnoujście.

Trójka Nakło - Wilki Wilczyn 0:3 (18:25, 23:25, 17:25).