LM.plSportZwycięstwo uciekło w ostatnim momencie

Zwycięstwo uciekło w ostatnim momencie

Pięć setów toczyła się walka pomiędzy SPS Słupca i KTPS Konin w siódmej kolejce III ligi siatkówki kobiet. Ostatecznie ze zwycięstwa mogły cieszyć się przyjezdne.

W pierwszym spotkaniu obu zespołów w Słupcy SPS zwyciężył pewnie 3:0. W rewanżu koninianki postawiły słupcznkom o wiele cięższe warunki, ale ostatecznie to znów drużyna ze Słupcy mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz rozpoczął się lepiej dla KTPS. Koninianki zwyciężyły w pierwszym secie 25:19. Dwie kolejne partie należały do przyjezdnych. Słupczanki wygrywały 25:16 i 25:19. Przy prowadzeniu SPS 2:1 drużyna Macieja Sypniewskiego zdołała odrobić straty, wygrywając w czwartym secie 25:21. O rozstrzygnięciu decydował więc set piąty. Najpierw prowadziły słupczanki, ale KTPS zdołał wyrównać, a nawet wyjść na prowadzenie.

Koninianki nie postawiły jednak kropki, przyjezdne zdołały jeszcze odrobić straty i ostatecznie wygrały 16:14.
Po siódmej kolejce KTPS pozostał na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu oczek. Kolejne spotkanie w III lidze koninianki rozegrają 19 grudnia, mierząc się na wyjeździe z Baryczą Janków Przygodzki. Wcześniej, 13 grudnia, KTPS Konin czeka jeszcze półfinał wojewódzkich mistrzostw juniorek. W turnieju w Poznaniu koninianki będą walczyć o awans do finału z Libero Pleszew i UKS ZSMS Poznań.

KTPS Konin - SPS Słupca 2:3 (25:19, 16:25, 19:25, 25:21, 14:16)

KTPS Konin: Julita Nalewska, Klaudia Janiak, Kinga Głydziak vel Jóźwiak, Katarzyna Musidlak, Wiktoria Szklarek, Arnika Olejnik, Julia Grochowska, Alicja Markaczewska.

SPS Słupca: Iga Petrowska, Natalia Talentowska, Wiktoria Janc, Paulina Nadgrodkiewicz, Katarzyna Malicka, Wiktoria Woźniak, Paulina Rogalska, Paulina Dębicka, Paulina Kosmalska, Joanna Łyskawa, Joanna Ptaszkiewicz.