LM.plSportRundę rewanżową rozpoczęli od porażki

Rundę rewanżową rozpoczęli od porażki

Blisko granicy 100 punktów znaleźli się koszykarze Stali Ostrów Wlkp., grając w niedzielę z Basketem Konin. Dla obu zespołów był to pierwszy mecz w ramach rundy rewanżowej III ligi.

Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak wysokiej porażki koninian. Gra była wyrównana i po dziesięciu minutach goście prowadzili zaledwie dwoma punktami. Obu drużynom często udawało się trafiać z dystansu - łącznie rzuconych zostało aż siedem trójek.

Zupełnie inaczej wyglądała już druga kwarta. Do piątej minuty wynik wciąż oscylował wokół remisu. Później jednak Stal zaczęła regularnie zwiększać przewagę nad Basketem, aż w końcu serię trzech rzutów za trzy zanotował Szymon Rosik. Do końca kwarty przewaga gości urosła do piętnastu punktów i po pierwszej połowie Basket przegrywał 36:51.

Dominacja Stali trwała również w kolejnych kwartach. Już na początku trzeciej trzykrotnie z dystansu trafił Łukasz Olejnik. Basket pierwsze punkty trafił dopiero w piątej minucie. Koninianie często faulowali, co pozwalało ostrowianom łatwo zwiększać przewagę. Po trzeciej kwarcie było 80:51.

Czwartą część spotkania znów lepiej rozpoczęła Stal. Od trzeciej minuty serię dwunastu punktów zanotował Basket, co pozwoliło koszykarzom Tomasza Grabianowskiego zniwelować nieco straty. W końcówce obie drużyny grały już tylko na utrzymanie lub przebicie granicy 100 punktów. Ostatecznie Stal zwyciężyła 98:73.

Porażka w żaden sposób nie wpłynęła na pozycję Basketu Konin w tabeli. Koninianie wciąż są na szóstym miejscu z dorobkiem sześciu oczek. W przyszły weekend zespół Tomasza Grabianowskiego zagra na wyjeździe z KKS Drogbruk.

Basket Konin - Stal Ostrów Wlkp. 73:98 (19:21, 17:30, 15:29, 22:18)

Basket Konin: Mateusz Skowronek (15), Radosław Szurgot (12), Tomasz Grabianowski (9), Kamil Biernacki (9), Jakub Rogulski (9), Dawid Bobrowski (8), Tomasz Szelągiewicz (4), Jacek Kowalski (4), Rafał Marszałek (3), Jakub Górny.

Stal Ostrów Wlkp.: Szymon Rosik (20), Łukasz Olejnik (18), Mikołaj Spała (15), Mateusz Chojnacki (9), Błażej Pawlik (8), Kamil Sierański (8), Sławomir Nowak (7), Patryk Marek (5), Piotr Pietrzak (3), Tomasz Radzik (3), Jakub Jędrzejak (2), Gracjan Sodkiewicz.