Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSeniorzy znów walczyli w Koninie, medal Dzwoniarskiego

Seniorzy znów walczyli w Koninie, medal Dzwoniarskiego

Po raz drugi w Koninie, a po raz trzeci w sezonie rozegrany został Puchar Polski Seniorów w szabli. Medal dla gospodarzy zdobył Damian Dzwoniarski.

W dwóch poprzednich edycjach Pucharu Polski na podium dwukrotnie stawał Adrian Stanisławski. Tym razem w czołówce zamiast niego znalazł się inny koninianin - Damian Dzwoniarski. Reprezentant KKSz Konin pokonał w ćwierćfinale Cezarego Białeckiego (MUKS Victor) 15/13, ale w półfinale uległ Jakubowi Ocińskiemu (AZS AWF Katowice) 7/15 i zajął ostatecznie trzecie miejsce. Zwyciężył Marcin Koniusz z klubu MKS Fortis Sosnowiec.

Do czołowej ósemki nie udało się zakwalifikować żadnej z szablistek KKSz Konin. Najwyższe miejsce wśród młodego konińskiego składu zajęła Sylwia Matuszak, plasując się na jedenastej pozycji. Zwyciężyła Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań), pokonując w finale Aleksandrę Sochę (AZS AWF Warszawa) 15/14.

Kolejne szermiercze zawody w Koninie już w niedzielę. Tym razem w III Pucharze Polski rywalizować będą juniorzy młodsi.

Szabla dziewcząt: 1. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań), 2. Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), 3. Marta Puda (TMS Sosnowiec), 3. Karolina Walczak (Zagłębiowski Klub Szermierczy), Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy), 6. Pamela Warszawska (Zagłębiowski Klub Szermierczy), 7. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), 8. Karolina Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin: 11. Sylwia Matuszak, 22. Paulina Chojnacka, 29. Małgorzata Zawodniak, 32. Weronika Waleriańczyk, 33. Michalina Fic, 34. Wiktoria Przybylska, 35. Natalia Wysocka, 37. Izabela Głowacka.

Szabla mężczyzn: 1. Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec), 2. Jakub Ociński (AZS AWF Warszawa), 3. Damian Dzwoniarski (KKSz Konin), 3. Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor), 5. Patryk Pałasz (KKSz Konin), 6. Sebastian Więch (UKS Szabla Ząbki), 7. Cezary Białecki (MUKS Victor), 8. Stefan Witkowski (AZS AWF Katowice).

Miejsca pozostałych zawodników KKSz Konin: 13. Adrian Dzwoniarski, 17. Adrian Stanisławski, 18. Artur Staszak, 19. Kamil Goździk, 21. Mateusz Godlewski, 35. Michał Zandecki, 37. Bartosz Mikołajczyk, 38. Krystian Wysocki.