LM.plSportBasket przegrał w Tarnowie Podgórnym, strefa ucieka

Basket przegrał w Tarnowie Podgórnym, strefa ucieka

Ważne spotkanie w kontekście awansu do rozgrywek strefowych przegrał w sobotę Basket Konin. Trzecioligowcy z naszego miasta ulegli Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne.

Koninianie po ośmiu spotkaniach znajdowali się pod kreską, ale strata do miejsc premiowanych awansem wynosiła zaledwie jeden punkt. W ramach sobotniego spotkania Basket mierzył się zaś z drużyną z czołówki tabeli III ligi - Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne.

Starcie miało podobny przebieg, jak większość meczów Basketu w bieżącym sezonie. Dwie pierwsze kwarty to wyrównana walka. Pierwszą część spotkania koninianie przegrali 19:20, ale już w drugiej wyszli na prowadzenie dzięki wygranej 19:15.

Tradycyjnie o wiele gorzej zespół Tomasza Grabianowskiego prezentował się po przerwie. Trzecią kwartę koninianie przegrali różnicą piętnastu punktów - 11:26. Gospodarze okazali się lepsi również w ostatniej części meczu, wygrywając 26:14, a w całym meczu triumfując 87:63.

Dla konińskiego zespołu najwięcej punktów zdobyli: Mateusz Skowronek (szesnaście), Kamil Biernacki (dwanaście), Tomasz Grabianowski (jedenaście).

Kolejne spotkanie Basket Konin rozegra w przyszłą niedzielę. Na własnym terenie koninianie zmierzą się z Koszem Pleszew.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Basket Konin 87:63 (20:19, 15:19, 26:11, 26:14).