LM.plSportWygrana Polek, remis w dwumeczu, asysta medyczki

Wygrana Polek, remis w dwumeczu, asysta medyczki

Drugi mecz z Portugalią rozegrała dziś reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet. Biało-czerwone z piłkarkami Medyka POLOmarket zrewanżowały się swoim rywalkom za wtorkową porażkę.

W pierwszym spotkaniu dwumeczu z Portugalią zespół Wojciecha Basiuka przegrał bowiem 0:1. W rewanżu padł taki sam rezultat, tym razem jednak górą były biało-czerwone. Decydującego gola w 69. minucie strzeliła Nikol Kaletka, a asystę przy tym trafieniu zanotowała piłkarka Medyka POLOmarket Konin - Katarzyna Daleszczyk.

W składzie Polek na czwartkowy mecz znalazło się tym razem pięć piłkarek z Konina. Pełne spotkanie rozegrały ponownie Aleksandra Sikora i Patrycja Balcerzak. Więcej minut, niż we wtorek dostały natomiast Natalia Chudzik, Natalia Pakulska i Katarzyna Daleszczyk. Selekcjoner kadry dał tym razem odpocząć Annie Szymańskiej i Paulinie Dudek, które nie pojawiły się na placu gry.

Kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do eliminacji do mistrzostw Europy już 14 lutego. W Niecieczy Polki zmierzą się z Islandią.

Portugalia - Polska 0:1 (69' Nikol Kaletka)

Portugalia: Neide Simões - Rita Fontemanha, Sílvia Rebelo (82' Carole Costa), Mónica Mendes, Ana Borges, Vanessa Marques, Dolores Silva, Cláudia Neto (75' Amanda Costa), Jéssica Silva (69' Carolina Mendes), Suzane Pires (62' Solange Carvalhas), Edite (62' Diana Silva).

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Jolanta Siwińska, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Evelyn Niciński (73' Dominika Grabowska), Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk (90' Ewelina Kamczyk), Martyna Wiankowska, Silvana Chojnowski (65' Nikol Kaletka).