LM.plSportWilki wygrywają i tracą tylko punkt do lidera!

Wilki wygrywają i tracą tylko punkt do lidera!

Coraz bliżej pierwszego miejsca są II-ligowe Wilki Wilczyn. W sobotę drużyna Tomasza Robaka pokonała Stoczniowca Gdańsk 3:1.

Piętnasta kolejka była bardzo ważna dla układu tabeli II ligi. Obecny lider - KS Chełmża - mierzył się bowiem z Espadonem Szczecin. Porażka chełmżan w Szczecinie pozwalała Wilkom na zniwelowanie straty do pierwszego miejsca do zaledwie jednego oczka.

Wilczynianom ta sztuka się udała, choć początek sobotniego meczu nie napawał optymizmem. Niżej notowanym Stoczniowiec zdołał zwyciężyć 25:21. Kolejne trzy sety należały już jednak do Wilków. Goście dwukrotnie wygrali 25:20, a w ostatnim secie triumfowali 25:21. Ostatecznie zespół Tomasza Robaka wygrał spotkanie 3:1.

Dzięki temu Wilki powiększyły swój dorobek punktowy do 28 oczek i tracą już tylko jeden punkt do liderującego KS Chełmża. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki. Oba zespoły zmierzą się w nich z podobnymi rywalami. Rozstrzygające mogą być mecze ze Stalą Grudziądz, obecnie czwartą drużyną ligi. Strata punktów w starciu z tym rywalem może kosztować którykolwiek z zespołów pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

Kolejne spotkanie Wilki rozegrają już za tydzień. W Wilczynie ich rywalem będzie OPP Powiat Kołobrzeski.

Stoczniowiec Gdańsk - Wilki Wilczyn 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 21:25).