LM.plSportMKS MOS Konin zakończył sezon porażką

MKS MOS Konin zakończył sezon porażką

Ostatni mecz w bieżącym sezonie rozegrali koszykarze MKS MOS Konin. Porażka z Koszem Pleszew sprawiła, że zespół Grzegorza Zielińskiego wraz z Basketem Konin uplasował się na dwóch ostatnich miejsach w III lidze.

Sobotni mecz młodych konińskich koszykarzy rozpoczął się dla nich bardzo dobrze. W pierwszej kwarcie starcia z Koszem Pleszew drużyna Grzegorza Zielińskiego zwyciężyła aż 28:14, co było dobrą zaliczą przed dalszymi częściami gry.

Już w drugiej kwarcie pleszewianie odrobili te straty, pokonując MKS MOS 33:14. Do przerwy gospodarze prowadzili więc 47:42. W dwóch kolejnych kwartach Kosz kontrolował spotkanie i minimalnie powiększył swoją przewagę. Ostatecznie koninianie przegrali w Pleszewie 78:90.

Był to ostatni mecz seniorów MKS MOS Konin w III lidze w bieżącym sezonie. Po dwunastu spotkaniach zespół Grzegorza Zielińskiego plasuje się na siódmym, ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem czternastu punktów (dwa zwycięstwa i dziesięć porażek). Tuż nad młodymi koszykarzami MKS MOS sezon zakończył Basket Konin. Drużyna Tomasza Grabianowskiego zakończyła rozgrywki z dokładnie takim samym bilansem punktowym, ale dwukrotnie udało jej się pokonać MKS MOS.

KS Kosz Pleszew – MKS MOS Konin 90:78 (14:28, 33:14, 28:24, 15:12).