Zablokowana DK25 w kierunku Kalisza przez ciężarówkę w rowie. Ruch wahadłowy w miejscowości Główiew. Utrudnienia ok. 1h.

LM.plSportKonińskie siatkarki zakończyły rundę zasadniczą

Konińskie siatkarki zakończyły rundę zasadniczą

Ostatnie zwycięstwo w pierwszym etapie sezonu wywalczyły w sobotę III-ligowe siatkarki KTPS Konin. Ich rywalem był Libero Pleszew.

W konińskiej hali zmierzyły się ze sobą dwie ostatnie drużyny III ligi. KTPS pewnie pokonał swoje rywalki 3:0. W pierwszym secie koninianki zwyciężyły 25:17. Bardzo podobnie skończył się set drugi - pleszewianki zdołały ugrać tylko szesnaście punktów. Koninianki przypieczętowały swoją wygraną, pokonując Libero również w trzecim secie - 25:19.

Dzięki wygranej KTPS zakończył rundę zasadniczą III ligi na piątym, przedostatnim, miejscu tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Teraz przed koniniankami rywalizacja o miejsca 9 - 12 w końcowej klasyfikacji. 5 i 12 marca KTPS zagra z UKS ZSMS Poznań II. Jeżeli koninianki wygrają dwumecz, 2 i 9 kwietnia zagrają o dziewiąte miejsce ze zwycięzcą starcia Libero Pleszew - UKS Rataje ZSO 4 Poznań. Jeżeli KTPS ulegnie poznaniankom, zagra z przegranym drugiego dwumeczu o miejsce jedenaste.

KTPS Konin - Libero Pleszew 3:0 (25:17, 25:16, 25:19).