Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18067) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

IV liga bez jednego zespołu. Będzie łatwiej o utrzymanie?

Dodano: 3.03.2016 16:44
Źródło: LM.pl

Smutna tradycja wycofywania zespołów po zimowej przerwie ma swoją kontynuację. Tym razem z rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej południowej wycofał się Grom Wolsztyn.

Oficjalnych powodów decyzji władz Gromu nie ma, ale nieoficjalnie wiadomo, że po raz kolejnych chodzi o finanse. Nie jest to pierwszy raz, gdy klub z powodu braku środków pieniężnych wycofuje drużynę z rozgrywek seniorskich - tego typu sytuacje powtarzają się w niższych ligach regularnie.

Co to oznacza dla klubów z regionu konińskiego? Wszystkie zespoły, grające w IV lidze grupie wielkopolskiej południowej otrzymają automatycznie trzy punkty za mecze z Gromem w rundzie wiosennej (w pierwszej kolejce rozegranej już w listopadzie Rawia Rawicz pokonała Grom 3:2, co oznacza, że jej dorobek punktowy zostanie utrzymany na takim samym poziomie). Zespół z Wolsztyna będzie również automatycznie przeniesiony na ostatnie miejsce w tabeli i jako pierwszy objęty zostanie spadkiem.

Ponieważ Grom zajmował jak dotąd jedenaste miejsce z dorobkiem szesnastu oczek, na jego wycofaniu skorzystają SKP Słupca oraz Olimpia Koło. Obie drużyny plasowały się do tej pory niżej od wolsztynian i wiosną musiałyby walczyć z Gromem  utrzymanie. Wycofanie zespołu z Wolsztyna oznacza, że słupczanom i kolanom odpada jeden rywal w walce o pozostanie w IV lidze (co nie zmienia faktu, że oba zespoły bez wątpienia wolałyby walczyć o to utrzymanie na drodze sportowej).

Do rozgrywek grupa wielkopolska południowa IV ligi powróci już 12 marca.   • IV liga bez jednego zespołu. Będzie łatwiej o utrzymanie?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

to postarać się o sprowadzenie Dulata !!!
Dodano: 04.03.2016 09:14    Przez: ~piknik
Dulat już jest po słowie z innym klubem......
Dodano: 04.03.2016 13:06    Przez: ~kris

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.