Dzisiaj jest środa 19 czerwca 2019, imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20129) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 20oC
Jutropogoda
28 / 19oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (12)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (9)

IV liga bez jednego zespołu. Będzie łatwiej o utrzymanie?

Dodano: 3.03.2016 16:44
Źródło: LM.pl

Smutna tradycja wycofywania zespołów po zimowej przerwie ma swoją kontynuację. Tym razem z rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej południowej wycofał się Grom Wolsztyn.

Oficjalnych powodów decyzji władz Gromu nie ma, ale nieoficjalnie wiadomo, że po raz kolejnych chodzi o finanse. Nie jest to pierwszy raz, gdy klub z powodu braku środków pieniężnych wycofuje drużynę z rozgrywek seniorskich - tego typu sytuacje powtarzają się w niższych ligach regularnie.

Co to oznacza dla klubów z regionu konińskiego? Wszystkie zespoły, grające w IV lidze grupie wielkopolskiej południowej otrzymają automatycznie trzy punkty za mecze z Gromem w rundzie wiosennej (w pierwszej kolejce rozegranej już w listopadzie Rawia Rawicz pokonała Grom 3:2, co oznacza, że jej dorobek punktowy zostanie utrzymany na takim samym poziomie). Zespół z Wolsztyna będzie również automatycznie przeniesiony na ostatnie miejsce w tabeli i jako pierwszy objęty zostanie spadkiem.

Ponieważ Grom zajmował jak dotąd jedenaste miejsce z dorobkiem szesnastu oczek, na jego wycofaniu skorzystają SKP Słupca oraz Olimpia Koło. Obie drużyny plasowały się do tej pory niżej od wolsztynian i wiosną musiałyby walczyć z Gromem  utrzymanie. Wycofanie zespołu z Wolsztyna oznacza, że słupczanom i kolanom odpada jeden rywal w walce o pozostanie w IV lidze (co nie zmienia faktu, że oba zespoły bez wątpienia wolałyby walczyć o to utrzymanie na drodze sportowej).

Do rozgrywek grupa wielkopolska południowa IV ligi powróci już 12 marca.   • IV liga bez jednego zespołu. Będzie łatwiej o utrzymanie?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

to postarać się o sprowadzenie Dulata !!!
Dodano: 04.03.2016 09:14    Przez: ~piknik
Dulat już jest po słowie z innym klubem......
Dodano: 04.03.2016 13:06    Przez: ~kris

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.