Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportKolejne punkty Polek na Cyprze. Asysta medyczki

Kolejne punkty Polek na Cyprze. Asysta medyczki

Drugi mecz Cyprus Women&39;s Cup mają za sobą piłkarki reprezentacji Polski. Tym razem biało-czerwone zremisowały z Walijkami.

Drugi mecz Cyprus Women's Cup mają za sobą piłkarki reprezentacji Polski. Tym razem biało-czerwone zremisowały z Walijkami.

Po środowym zwycięstwie z Czeszkami drużyna Wojciecha Basiuka podejmowała reprezentację Walii. Piłkarki z Wysp Brytyjskich w pierwszym spotkaniu zremisowały z Finlandią 2:2. Podziałem punktów zakończył się również ich drugi mecz.

Polki już w trzeciej minucie mogły wyjść na prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystała Ewa Pajor. Kolejne minuty to już przewaga Walijek. Najpierw strzał Helen Ward obroniła Anna Szymańska, ale w 23. minucie bramkarka Medyka POLOmarket została już przez piłkarkę z Walii pokonana.

Odpowiedź Polek była bardzo szybka. Już w 31. minucie wyrównanie biało-czerwonym dała Ewa Pajor, a asystę przy tym golu zaliczyła Katarzyna Daleszczyk. Więcej bramek w meczu już nie padło i drugi mecz Polek zakończył się remisem 1:1.

W przeciwieństwie do środowego spotkania w meczu z Walią większość piłkarek Medyka POLOmarket Konin usiadła na ławce rezerwowych. W pierwszym składzie wybiegły jedynie Anna Szymańska i Katarzyna Daleszczyk. W trakcie gry na murawie pojawiły się również Natalia Chudzik, Aleksandra Sikora i Natalia Pakulska.

W poniedziałek Polki czeka ostatnie spotkanie grupowe. Ich rywalek będzie Finlandia. Po dwóch spotkaniach biało-czerowne plasują się na pierwszym miejscu z dorobkiem czterech oczek. Trzy punkty na koncie mają drugie Czechy, dwa - Walia, a jeden - Finlandia.

Polska - Walia 1:1 (31' Ewa Pajor - 23' Helen Ward)

Polska: Anna Szymańska - Hanna Konsek (57' Natalia Chudzik), Marta Mika, Jolanta Siwińska (46' Agata Guściora), Martyna Wiankowska (57' Aleksandra Sikora), Evelyn Nicinski (46' Patrycja Balcerzak), Katarzyna Daleszczyk, Dominika Grabowska (80' Natalia Pakulska), Ewa Pajor (69' Nikol Kaletka), Ewelina Kamczyk, Silvana Chojnowski.