LM.plSportGodlewski z brązem Mistrzostw Europy Juniorów!

Godlewski z brązem Mistrzostw Europy Juniorów!

Duży sukces w serbskim Nowym Sadzie odniósł szablista KKSz Konin Mateusz Godlewski. Koninianin stanął na najniższym stopniu podium w turnieju indywidualnym.

Droga szablisty KKSz Konin do medalu Mistrzostw Europy nie była prosta. Już w 1/8 finału Godlewski musiał mierzyć się z najwyżej rozstawionym w turnieju Dario Cavaliere z Włoch. Koninianin wygrał jednak to starcie 15/9. W ćwierćfinale Godlewski pokonał Niemca Frederica Kindlera 15/12 i awansował do półfinału.

Tam dopiero został zatrzymany przez Charlesa Colleau. Francuz zwyciężył 15/7, by ostatecznie wygrać również cały turniej. Mateusz Godlewski otrzymał jednak brązowy medal, stając na najniższym stopniu podium europejskich zawodów.

Już 19 marca w Koninie rozegrany zostanie natomiast IV Puchar Polski Seniorów w szabli kobiet i mężczyzn - XXIII Memoriał Zenona Ryszewskiego. Jednocześnie tego samego dnia odbywać się będą obchody 50-lecia konińskiej szermierki.