Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportGórnik rozpoczął ligowe granie dopiero w drugiej połowie

Górnik rozpoczął ligowe granie dopiero w drugiej połowie

45 minut po pierwszym gwizdku wiosenną część rozgrywek IV ligi postanowił rozpocząć Górnik Konin. Biało-niebiescy wygrali w Rawiczu pomimo, że do przerwy przegrywali 0:1.

Mimo, że Rawia w tabeli IV ligi plasuje się znacznie niżej od Górnika Konin, sobotni mecz wcale nie zapowiadał się łatwo dla biało-niebieskich. Piłkarze z Rawicza już jesienią udowodnili koninianom, że potrafią być trudnym rywalem.

Pierwsza połowa sobotniego starcia potwierdzała tamte doświadczenia. Już w siódmej minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Marcin Masełkowski. Koninianie nie potrafili powtórzyć osiągnięcia rywali i po pierwszej połowie przegrywali w Rawiczu 0:1.

Zespół Damiana Augustyniaka obudził dopiero w drugiej połowie Paweł Błaszczak. Przepiękne trafienie konińskiego napastnika dało wyrównanie Górnikowi. Na prowadzenie goście musieli jednak poczekać aż do ostatniego kwadransu spotkania. W 75. minucie na 2:1 podwyższył Łukasz Pietrzak, a w samej końcówce biało-niebiescy dołożyli jeszcze dwa gole. Najpierw trafił Bartosz Maślak, a chwilę później Krystian Robak. Górnik w pierwszym wiosennym meczu wygrał 4:1.

Jednocześnie w sobotę w Racocie swój mecz zremisował wicelider tabeli - Obra Kościan. Dzięki tym rezultatom drużyna Damiana Augustyniaka umocniła się na pierwszym miejscu klasyfikacji z dorobkiem 43 punktów i przewagą trzech oczek nad zespołem z Kościana. Pierwszy mecz w Koninie Górnik rozegra już w przyszłą sobotę, podejmując Polonię Kępno.

Rawia Rawicz - Górnik Konin 1:4 (7' Marcin Masełkowski - 58' Paweł Błaszczak, 75' Łukasz Pietrzak, 81' Bartosz Maślak, 85' Krystian Robak)

Rawia Rawicz: Karol Danek - Mateusz Roszak, Kamil Mielcarek, Patryk Wawrzyniak, Mariusz Molka, Damian Walkowiak, Marcin Masełkowski, Stanisław Kołeczko, Grzegorz Chorała, Wojciech Bzdęga, Patryk Musiałkowski.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Maciej Rojewski, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Kamil Krzyżanowski, Krystian Robak, Bartosz Modelski (66' Jarosław Chrzanowski), Mateusz Augustyniak (78' Bartosz Maślak), Bartosz Kowalski (46' Maciej Adamczewski), Łukasz Pietrzak, Paweł Błaszczak (88' Krzysztof Słowiński).