LM.plSportFestiwal goli w Koninie, Medyk w półfinale Pucharu Polski

Festiwal goli w Koninie, Medyk w półfinale Pucharu Polski

Osiem bramek i pewny awans do półfinału to efekt środowego spotkania Medyka POLOmarket z AZS Wrocław. Koninianki nie pozostawiły żadnych wątpliwości, kto w środę był lepszą drużyną.

Zespół Romana Jaszczaka przeważał od pierwszych minut spotkania. Pierwsza połowa to totalna dominacja medyczek i bardzo wysokie prowadzenie do przerwy. Już w trzynastej minucie wynik otworzyła Anna Gawrońska, wykorzystując podanie Natalii Chudzik. W 26. minucie kapitan Medyka POLOmarket trafiła po raz drugi. Medyczki wyszły z kontratakiem, piłkę w pole karne zagrała Patrycja Balcerzak, a Annie Gawrońskiej pozostało skierować ją do siatki.

W ciągu dziewięciu minut pierwszej połowy medyczki dosłownie znokautowały swoje rywalki, strzelając im jeszcze trzy gole. Najpierw z dystansu w poprzeczkę uderzyła Patrycja Balcerzak, a do siatki piłkę dobiła Aleksandra Sikora. Chwilę później piłka znów trafiła w obramowanie, tym razem jednak po uderzeniu Katarzyny Daleszczyk. Na 5:0 podwyższyła Liliana Kostowa, która na boisku pojawiła się zaledwie minutę wcześniej.

Dzięki wysokiemu prowadzeniu trener Roman Jaszczak mógł oszczędzić siły swoich podstawowych piłkarek i dać szansę rezerwowym. Na placu gry pojawiły się m.in. Wiktoria Marszewska, Paulina Zawiślak i Marta Fil. Dziesięć minut przed końcem weszła również Gabriela Grzywińska, powracająca po długiej kontuzji.

W drugiej połowie medyczki dołożyły do swojego dorobku jeszcze trzy gole. Najpierw pięknym uderzeniem z dystansu popisała się Patrycja Balcerzak. Niecałe piętnaście minut później akcję Natalii Pakulskiej wykończyła Paulina Zawiślak. Wynik w 74. minucie ustaliła Agata Tarczyńska, wykorzystując podanie Anny Gawrońskiej. W końcówce swoją szansę miała jeszcze Marta Fil, ale jej strzał z dystansu trafił w poprzeczkę wrocławskiej bramki. Medyk POLOmarket zwyciężył 8:0.

W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym UKS SMS Łódź pokonał po rzutach karnych Czarnych Sosnowiec. To właśnie z łodziankami zagrają piłkarki Medyka POLOmarket Konin o awans do finału Pucharu Polski. Mecz zaplanowany został na 20 kwietnia w Koninie. Drugą parę półfinałową stworzą Górnik Łęczna i Zagłębie Lubin.

Medyk POLOmarket Konin - AZS Wrocław 8:0 (13&39;, 26&39; Anna Gawrońska, 30&39; Aleksandra Sikora, 35&39; Katarzyna Daleszczyk, 39&39; Liliana Kostowa, 54&39; Patrycja Balcerzak, 68&39; Paulina Zawiślak, 74&39; Agata Tarczyńska)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Dagmara Grad, Maria Ficzay (79&39; Gabriela Grzywińska), Radosława Sławczewa, Natalia Chudzik (46&39; Wiktoria Marszewska), Patrycja Balcerzak (67&39; Marta Fil), Katarzyna Daleszczyk (33&39; Liliana Kostowa), Natalia Pakulska, Aleksandra Sikora (59&39; Paulina Zawiślak), Anna Gawrońska, Agata Tarczyńska.