LM.plSportSrebro Stanisławskiego na 50-lecie konińskiej szermierki

Srebro Stanisławskiego na 50-lecie konińskiej szermierki

Trzech zawodników KKSz Konin i jeden wywalczony medal - to dorobek obchodzącej swoje 50-lecie konińskiej szermierki podczas IV Pucharu Polski seniorów w szabli kobiet i mężczyzn.

Miły prezent dla swoich trenerów i działaczy sprawił niezawodny Adrian Stanisławski. Koninianin w turnieju mężczyzn awansował do półfinału, gdzie pokonał Heredię Quintero z Wenezueli 15/5. W finale Stanisławski zmierzył się z występującym dla AZS AWF Katowice Jakubem Ocińskim i przegrał tę walkę 10/15, zdobywając tym samym srebrny medal. W finałowej ósemce mężczyzn znaleźli się jeszcze Patryk Pałasz i Damian Dzwoniarski.

Na ósmym miejscu rywalizację w IV Pucharze Polski Seniorów zakończyła natomiast Sylwia Matuszak. Najmłodsza z finałowej ósemki zawodniczka przegrała w ćwierćfinale z Katarzyną Kędziorą 5/15. Rywalizację pań wygrała doświadczona Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa), pokonując w finale Martę Pudę (TMS Sosnowiec) 15/6.

Kolejne szermiercze emocje w Koninie już w czwartek. W Mistrzostwach Okręgu zmierzą się juniorzy młodsi.