Dzisiaj jest sobota 15 czerwca 2019, imieniny: Jolanty, Wita, Wioli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18833) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO

PILNE:
Polecamy:

Sokół wiosną wciąż bez wygranej, tylko remis w Niechanowie

Dodano: 20.03.2016 21:43

Drugi mecz wiosną 2016 roku zakończył się dla Sokoła Kleczew remisem. Tym razem drużyna Andrzeja Ostańskiego walczyła na wyjeździe z sąsiadem w tabeli - Pelikanem Niechanowo.

Spotkanie dwóch walczących o mistrzostwo i podium drużyn rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. Pelikan ostrzeliwał bramkę Sokoła, ale uderzenia Marcina Trojanowskiego, Damiana Lenkiewicza i Tomasza Bzdęgi albo mijały światło bramki albo były zatrzymywane przez Daniela Szczepankiewicza.

Goście po raz pierwszy odgryźli się Pelikanowi w 28. minucie, gdy swoich sił spróbował Arkadiusz Bajerski. Siedem minut później było jednak już 1:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Michał Steinke. Sokół mógł wyrównać chwilę później, ale w słupek trafił Rafał Leśniewski.

Od początku drugiej połowy znów przeważali gospodarze. Najpierw kleczewian uratował Daniel Szczepankiewicz, broniąc w sytuacji sam na sam. Chwilę później golkiper Sokoła był już bez szans wobec pięknego uderzenia Tomasza Bzdęgi. Pelikan prowadził 2:0.

Mimo dwóch bramek straty kleczewianie się nie poddali i w ostatnim kwadransie gry zdominowali gospodarzy. Już w 72. minucie obrońcy Pelikana zatrzymali na linii bramkowej strzał Krystiana Sobieraja. W 78. minucie zespół Andrzeja Ostańskiego zdobył kontaktowe trafienie. Rafał Leśniewski otrzymał piłkę na skraju pola karnego i w swoim stylu dał nadzieję Sokołowi.

Trzy minuty przed końcem gospodarze popełnili fatalny błąd. W wydawałoby się niegroźnej sytuacji w polu karnym Krystiana Sobieraja sfaulował Damian Garstka. Do jedenastki podszedł Rafał Leśniewski. Jego uderzenie obronił bramkarz Pelikana, ale piłkę do siatki zdołał dobić Jakub Antosik.

Remis w Niechanowie pozwolił utrzymać Sokołowi trzecią pozycję w lidze, ale ścisk w czołówce tabeli III ligi robi się coraz większy. Liderem po osiemnastej kolejce została Warta Poznań, która ma obecnie cztery punkty przewagi nad Sokołem. Drugie miejsce i trzy punkty więcej od kleczewian ma Jarota Jarocin. Trzy kolejne miejsca zajmują Sokół Kleczew, Pelikan Niechanowo i Lech II Poznań. Wszystkie trzy zespoły mają na koncie po 34 punkty.

Kolejne spotkanie czeka kleczewian w przyszłą sobotę. Rywalem Sokoła będzie Unia Swarzędz.

Pelikan Niechanowo - Sokół Kleczew 2:2 (35' Michał Steinke, 49' Tomasz Bzdęga - 77' Rafał Leśniewski, 87' Jakub Antosik)

Pelikan Niechanowo:  Patryk Łagodziński – Damian Garstka, Daniel Ciach, Michał Steinke, Przemysław Otuszewski, Marcin Trojanowski, Jacek Figaszewski, Mateusz Roszak (85' Dawid Radomski), Tomasz Bzdęga, Damian Lenkiewicz (78' Krzysztof Wolkiewicz), Łukasz Zagdański.

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz – Sebastian Antas, Mikołaj Pingot, Robert Jedras, Mateusz Goiński, Norbert Grzelak (59' Łukasz Cichos), Tomasz Kowalczuk (59' Emile Thiakane), Sebastian Śmiałek, Jakub Dębowski (80' Jakub Antosik), Arkadiusz Bajerski (68' Krystian Sobieraj), Rafał Leśniewski.

źródło: pelikanniechanowo.futbolowo.pl