LM.plSportWilki wygrały powtórzony mecz i wciąż walczą o półfinał!

Wilki wygrały powtórzony mecz i wciąż walczą o półfinał!

Takiego przebiegu tej historii nikt się nie spodziewał. W powtórzonym meczu play-off II ligi Wilki Wilczyn rozgromiły Stal Grudziądz 3:0 i wyrównały stan rywalizacji play-off!

Przypomnijmy - po raz pierwszy czwarte spotkanie play-off Wilki Wilczyn rozegrały ze Stalą Grudziądz już 13 marca. Tamten mecz wygrała Stal, ale z powodu błędu arbitra wynik został unieważniony, a PZPS nakazał powtórzenie spotkania (więcej o całej sytuacji TUTAJ).

Sobotnie starcie miało pokazać, czy rzeczywiście na wyniku tamtego spotkania zaważyli sędziowie, czy może mimo wszystko Wilki przegrałyby z zespołem z Grudziądza. Powtórzony mecz tak naprawdę rozstrzygnął się już w pierwszym secie. Niesamowita walka toczona na przewagi wygrana została przed gospodarzy dopiero przy stanie 31:29.

Porażka podłamała gości i w drugim secie Stal przegrała znacznie szybciej - 18:25. Goście próbowali jeszcze walczyć w trzeciej części spotkania, ale Wilki nie dały już sobie wydrzeć wygranej, pokonując swoich rywali 27:25, a w całym meczu zwyciężając 3:0.

- Byliśmy głodni rewanżu za te pomyłki sędziowskie. To był fajny mecz. Pierwszy set był emocjonującym otwarciem, drugi już o wiele lepiej nam poszedł. Niesamowicie zagrał Wojtek Paniączyk, zwłaszcza zagrywką. Prezentowaliśmy się nieco lepiej, niż Grudziądz. W końcówce zrobiło się trochę nerwowo, ale fajnie, że dograliśmy to spotkanie do końca - podsumował mecz trener Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Dzięki wygranej wilczynianie wyrównali stan rywalizacji w play-offach na 2:2. O awansie do turnieju półfinałowego rozstrzygnie piąte spotkanie, które rozegrane zostanie w najbliższą środę w Grudziądzu.

- Przed nami bardzo trudne spotkanie. Ale tanio skóry nie sprzedamy. Te spotkania z rundy zasadniczej już nie mają znaczenia. Tu w play-offach już nikt nie odpuszcza, każdy jest o włos od turnieju półfinałowego. Myślę, że będzie to ciekawe spotkanie - zapowiada Tomasz Robak.

Wilki Wilczyn - Stal Grudziądz 3:0 (31:29, 25:18, 27:25)

Wilki Wilczyn: Michał Muszyński, Michał Sadowski, Mateusz Radojewski, Wojciech Dziurkowski, Bartosz Malinowski, Wojciech Paniączyk, Krystian Kempiński, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Dawid Wojdyński, Błażej Płomiński, Karol Szlecht.

Stal Grudziądz: Mateusz Woźniak, Bartosz Kawka, Konrad Biernacki, Mateusz Chmielewski, Krystian Lisowski, Maciej Mackiewicz, Miłosz Jankowski, Piotr Gabrych, Fabian Mattik, Arkadiusz Kowalczyk, Mateusz Osiak, Jakub Rygler, Karol Gajo, Artur Hoffmann.