Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportBolesna porażka SKP Słupca w Rawiczu

Bolesna porażka SKP Słupca w Rawiczu

Nie udał się wyjazd piłkarzy Wojciecha Henke do Rawicza. Tamtejsza Rawia pokonała słupecki zespół aż 4:1.

Sobotni mecz był starciem dwóch sąsiadów z tabeli. SKP Słupca po dobrym starcie wiosny miała szukać kolejnych punktów potrzebnych słupczanom do awansu na stałe do górnej połowy tabeli. Rawia te plany przynajmniej na jakiś czas odsunęła.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w jedenastej minucie za sprawą Mariusza Molki. Jeszcze przed przerwą Rawia podwyższyła swój dorobek, a do siatki SKP trafił tym razem Patryk Musiałowski. W drugiej połowie na bramki kibice czekać musieli do samej końcówki spotkania. W ciągu siedmiu minut padły aż trzy gole.

Najpierw z rzutu karnego na 3:0 trafił Stanisław Kołeczko. Goście odpowiedzieli honorową bramką Tomasza Jareckiego. Wynik na 4:1 w doliczonym czasie gry ustalił natomiast Wojciech Bzdęga.

Porażka słupczan w Rawiczu spowodowała spadek SKP na jedenaste miejsce w tabeli. Zespół Wojciecha Henke ma obecnie 22 punkty na koncie. W przyszłą sobotę słupczanie podejmować będą Polonię Kępno.

Rawia Rawicz - SKP Słupca 4:1 (11' Mariusz Molka, 41' Patryk Musiałowski, 87' Stanisław Kołeczko, 90'+ Wojciech Bzdęga - 90' Tomasz Jarecki).