LM.plSportKonińscy Samuraje rywalizowali o krajowe medale

Konińscy Samuraje rywalizowali o krajowe medale

W dwóch turniejach wzięli udział w kwietniu zawodnicy klubu Samuraj Konin. Inauguracja sezonu przebiegła dla nich niezwykle pomyślnie.

Pierwsze zawody odbyły się w Zielonej Górze, a był to IV Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki. Wśród 600 zawodników z całej Polski znalazło się również czterech reprezentantów Samuraja Konin. Uczestnicy turnieju rywalizowali w konkurencjach trzech stylów walki: ju-jitsu, karate tradycyjne i karate kyokushin.

Konińska drużyna wywalczyła łącznie sześć medali. Po złoto w grapplingu w kat. senior +70 kg sięgnęła Marika Piotrowska. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczyła Monika Mazurek. Srebro przywiozła również Marta Smółka startująca w kat. wiekowej 2000-2001 do 60 kg. Drugie miejsce wywalczył również Szymon Piotrowski w kat. wiekowej 1998-1999 powyżej 70 kg.

W kata ju-jitsu Marika i Szymon Piotrowscy zajęli trzecie miejsce w kat. senior. Indywidualnie Szymon Piotrowski wywalczył również brązowy medal w sport ken-jutsu w kat. junior/senior.

Kolejne zawody miały miejsce w Inowrocławiu. W Drużynowych Mistrzostwach Polski/Grand Prix IMAF koninianie zdobyli osiem krążków. Tym razem zakres sztuk walki był szerszy - oprócz ju-jitsu, czy karate rywalizacja toczyła się również w kick-boxingu, czy kobudo.

W konkurencjach drużynowych Samuraj Konin zdobył trzy medale. Marika i Szymon Piotrowscy wywalczyli srebro w kata ju-jitsu w kat. senior. Drugie miejsce w ju-jitsu mixed kumite kat. senior zdobyli Adam Borkowski, Szymon Piotrowski i Jan Prus. Brązowy medal przywieźli natomiast Monika Mazurek, Marika Piotrowska i Marta Smółka, zdobywając go w sport ken-jutsu kat. senior.

Pięć krążków Samuraj Konin wywalczył w konkurencjach indywidualnych. Marika Piotrowska i Monika Mazurek zdominowały grappling kat. senior, zdobywając złoty i srebrny medal. Trzecie miejsce w kat. młodzik wywalczyli natomiast Marta Smółka i Jan Prus. Srebro w sport ken-jutsu w kat. senior zdobyła natomiast Monika Mazurek.