LM.plSportPierwsze zwycięstwo Górnika w Lidze Makroregionalnej!

Pierwsze zwycięstwo Górnika w Lidze Makroregionalnej!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Pierwsze, historyczne zwycięstwo odnieśli dziś juniorzy młodsi Górnika Konin w Lidze Makroregionalnej. Na własnym terenie biało-niebiescy pokonali Zawiszę Bydgoszcz.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło i zakończyło się zupełnie inaczej, niż poprzednie mecze konińskiej drużyny w Lidze Makroregionalnej. Biało-niebiescy przede wszystkim bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w dziewiątej minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Szymczak i strzałem przy słupku pokonał Gracjana Fabiszewskiego.

Zawisza dość szybko wyrównał wynik spotkania. W szesnastej minucie w polu karnym Górnika faulowany był Jakub Makowski. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i strzałem w sam środek bramki pokonał Mateusza Kolińskiego.

W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a oba zespoły miały jeszcze swoje okazje. Między słupkami Górnika nieźle spisywał się jednak Mateusz Koliński, a po drugiej stronie celnego strzału nie był w stanie oddać Mikołaj Karbowy.

W drugiej połowie koninianie grali jeszcze lepiej i w 53. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do główki wyskoczył Dominik Kałużny i pewnym strzałem dał ponowne prowadzenie Górnikowi. Dziesięć minut później było już 3:1. Znów w sytuacji sam na sam znalazł się Patryk Szymczak i strzelając drugiego gola podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Juniorzy Górnika nie byliby jednak sobą, gdyby nie wprowadzili do meczu nieco emocji. Trzy minuty przed końcem biało-niebiescy stracili drugiego gola. Po zagraniu Macieja Jankowskiego do siatki Górnika trafił Eryk Twardowski. Koninianom udało się jednak utrzymać prowadzenie do końca i wygrać ostatecznie 3:2.

Było to pierwsze zwycięstwo Górnika Konin w Lidze Makroregionalnej. Biało-niebiescy awansowali dzięki niemu na piąte miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu punktów (swoich meczów nie rozegrały jednak jeszcze Chemik Bydgoszcz i Bałtyk Koszalin). W kolejnym spotkaniu zespół Rafała Szkudelskiego zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Górnik Konin - Zawisza Bydgoszcz 3:2 (9&39;, 64&39; Patryk Szymczak, 53&39; Dominik Kałużny - 16&39; Jakub Makowski, 77&39; Eryk Twardowski)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Mateusz Majer, Mikołaj Karbowy, Patryk Szymaniak, Jakub Matusiak, Wiktor Zioła (73&39; Tomasz Kunicki), Adrian Łukasiewicz, Jakub Borowiak, Dominik Kałużny (79&39; Ryszard Rogowski), Piotr Radoszewski, Patryk Szymczak.

Zawisza Bydgoszcz: Gracjan Fabiszewski - Piotr Przygocki, Michał Pietrzak, Rafał Dobrogowski, Dawid Szczukowski, Jakub Makowski, Oskar Kujawka, Oskar Furst (46&39; Maciej Jankowski), Wiktor Schmidt (58&39; Kamil Bagniewski), Dawid Wielosz, Miłosz Sojka (67&39; Eryk Twardowski).

MLJM: Górnik Konin - Zawisza Bydgoszcz [na żywo]