LM.plSportSensacja w Kleczewie! Sokół przegrał z outsiderem!

Sensacja w Kleczewie! Sokół przegrał z outsiderem!

Kiepskiej formy Sokoła ciąg dalszy. Po zaledwie jednym wygranym meczu drużyna Jarosława Araszkiewicza znów straciła punkty. Na dodatek - w meczu z ostatnią drużyną ligi.

Jeden wywalczony punkt na wyjazdach, siedem goli w jedenastu spotkaniach i aż 41 straconych - tak do soboty wyglądały statystyki Kujawianki Izbica Kujawska z meczów wyjazdowych. Pomimo fatalnej postawy pewnego spadkowicza z III ligi, Sokół nie był w stanie pokonać drużyny Marcina Woźniaka.

Drużyna z Izbicy Kujawskiej obrała w Kleczewie jedyną taktykę, jaką obrać mogła - żelazna defensywa i kontrataki przez pierwszą połowę świetnie zdawały egzamin. Kujawianka przed przerwą strzeliła bramkę, a do siatki Sokoła trafił Przemysław Kowalski.

Po zmianie stron gospodarze szybko wyrównali. Faulowany był Jakub Dębowski, a gola na 1:1 z rzutu wolnego strzelił Tomasz Kowalczuk. Mimo tego to nie Sokół w sobotę mógł się cieszyć jako ostatni. W 70. minucie kontratak Kujawianki wykończył Oleg Tabaka, dając znów prowadzenie gościom i ostatecznie zwycięstwo Kujawiance 2:1.

Porażka spowodowała spadek Sokoła na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Najbliższy mecz kleczewianie rozegrają we wtorek na wyjeździe ze Startem Warlubie.

Sokół Kleczew - Kujawianka Izbica Kujawska 1:2 (56' Tomasz Kowalczuk - 45' Przemysław Kowalski, 70' Oleg Tabaka)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Mikołaj Pingot, Robert Jędras, Sebastian Antas (81' Mateusz Goiński), Rafał Leśniewski (46' Tomasz Kowalczuk), Sebastian Śmiałek, Norbert Grzelak (46' Krystian Sobieraj), Emile Thiakane, Jakub Dębowski, Łukasz Cichos (71' Jakub Antosik).

Kujawianka Izbica Kujawska: Mateusz Mielczarek - Adam Grisgaber, Radosław Łepski, Bartłomiej Mielczarek, Kamil Mazurkiewicz, Wojciech Gulas (90' Piotr Gląba), Oleg Tabaka, Łukasz Galanciak, Dawid Kierzek (89' Wiktor Kacprzak), Przemysław Kowalski (54' Maciej Kwaśniak), Rafał Biernacki (84' Kamil Kuropatwiński).

źródło: sokol.kleczew.pl