Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportOlimpia znów w strefie spadkowej, Victoria za mocna

Olimpia znów w strefie spadkowej, Victoria za mocna

Cztery bramki stracili we wtorek piłkarze Olimpii Koło w starciu z Victorią Września. Kolanie znów znajdują się w strefie spadkowej IV ligi.

Trzecia drużyna ligi przyjechała do Koła po zwycięstwo. Victoria goni liderującą IV lidze Obrę Kościan i drugiego Górnika Konin. W Kole piłkarze z Wrześni wypełnili swój plan i pokonali gospodarzy 4:1.

Już do przerwy goście prowadzili 2:0. Najpierw w dwunastej minucie wynik otworzył Arkadiusz Juchacz. Chwilę później z rzutu karnego podwyższył Maciej Lisiecki. Nadzieję kolanom na początku drugiej połowy dał Piotr Marańda, strzelając kontaktowego gola. Victoria nie dała sobie jednak wydrzeć zwycięstwa i przypieczętowała wygraną w doliczonym czasie gry. Dwie bramki w ciągu dwóch minut strzelili Maciej Lisiecki i Jakub Groszkowski.

Porażka spowodowała spadek Olimpii na dwunaste miejsce w tabeli - pierwsze zagrożone obecnie spadkiem. Kolejne starcie czeka w sobotę kolan w Ostrzeszowie, gdzie Olimpia zagra z tamtejszą Victorią.

Olimpia Koło - Victoria Września 1:4 (48' Piotr Marańda - 12' Arkadiusz Juchacz, 15', 90'+ Maciej Lisiecki, 90'+ Jakub Groszkowski).

Olimpia Koło: Łukasz Szymański – Paweł Powietrzyński (85' Piotr Andrzejczak), Sylwester Śliga, Dawid Wiśniewski, Kamil Budynek, Ariel Szczesiak (75′ Filip Zborowski), Mateusz Zaborski, Kamil Jaroszewski (46′ Eryk Lisiak), Mariusz Nieznalski, Michał Rutkowski, Piotr Marańda.