LM.plSportZremisowali w Lesznie i obronili czwarte miejsce

Zremisowali w Lesznie i obronili czwarte miejsce

Po raz pierwszy od niemal miesiąca LKS Ślesin stracił punkty w rozgrywkach ligowych. W sobotę zespół Adama Topolskiego mierzył się na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno.

Starcie z LKS dla zespołu z Leszna było niezwykle ważne, ślesinianie ostatnio bowiem wyprzedzili Polonię 1912 i wygrana polonistów mogła im znów dać czwarte miejsce w tabeli. LKS udało się jednak wywalczyć remis w Lesznie i utrzymać dotychczasową pozycję.

Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie w pierwszej połowie. W 26. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie - po rzucie rożnym do własnej bramki trafił Maciej Scherfchen. Ślesinianie jednak bardzo szybko wyrównali. W 37. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Olczyk i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza Polonii 1912.

Choć więcej goli w meczu nie padło, ślesinianie mieli jeszcze swoje szanse. Już na początku starcia dwie dogodne okazje zmarnował Mariusz Olczyk. W drugiej połowie natomiast akcję Łukasza Łajdeckiego i Krzysztofa Siedleckiego wykończył Paweł Krygier, uderzając jednak prosto w bramkarza.

Zespół Adama Topolskiego powiększył swój dorobek punktowy do 51 oczek i z przewagą trzech punktów nad Polonią 1912 Leszno zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę ślesinianie podejmować będą wicelidera ligi - Victorię Września.

Polonia 1912 Leszno - LKS Ślesin 1:1 (26' Maciej Scherfchen (sam.) - 37' Mariusz Olczyk)

LKS Ślesin: Hubert Rachubiński - Rafał Dębowski (80' Kamil Lenartowski), Andrzej Górski, Łukasz Łajdecki, Adrian Majewski, Michał Kwiatkowski (60' Paweł Krygier), Damian Markiewicz, Łukasz Lewandowski (46' Krzysztof Siedlecki), Maciej Scherfchen, Łukasz Jaskulski (60' Bartosz Andrzejewski), Mariusz Olczyk.