LM.plSportUtrzymanie ucieka Olimpii, będą mecze prawdy

Utrzymanie ucieka Olimpii, będą mecze prawdy

Trzy punkty do bezpiecznego miejsca traci obecnie Olimpia Koło. W sobotę zespół Huberta Powietrzyńskiego przegrał czternasty mecz w sezonie.

Rywalem kolan był zespół ze środka tabeli - Victoria Ostrzeszów. Największym atutem ostrzeszowskiej drużyny jest Maciej Stawiński, jeden z najlepszych strzelców IV ligi. Olimpia mogła się o tym przekonać na własnej skórze.

Victoria wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie. Do siatki gości trafił Robert Skrobacz. Kolanom udało się wyrównać za sprawą Mateusza Zaborskiego, ale jeszcze przed przerwą ostrzeszowianie znów wyszli na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się już Maciej Stawiński. Napastnik Victorii ustalił wynik spotkania w drugiej połowie meczu - gospodarze zwyciężyli ostatecznie 3:1.

Porażka Olimpii spowodowała spadek zespołu Huberta Powietrzyńskiego na trzynaste miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. W najbardziej optymistycznym scenariuszu kolanie tracą obecnie do bezpiecznej pozycji trzy oczka, w najbardziej pesymistycznym - cztery. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki podczas których kolanie muszą punktować, by myśleć o pozostaniu w IV lidze.

Najbliższy mecz Olimpia rozegra już w najbliższą sobotę. Rywalem piłkarzy Huberta Powietrzyńskiego będzie SKP Słupca.

Victoria Ostrzeszów - Olimpia Koło 3:1 (2' Robert Skrobacz, 40', 88' Maciej Stawiński - 28' Mateusz Zaborski).