LM.plSportKKSz Konin na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

KKSz Konin na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

56 klubów, w tym KKSz Konin, wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadze Młodzieży w szermierce. Zawody rozgrywane były w Olsztynie.

Koniński klub zakwalifikował się do turnieju z największą liczbą punktów spośród wszystkich zespołów. Koninianie uzbierali ich aż 141. Dla porównania, trzeci w klasyfikacji AZS AWF Warszawa, z którym konińscy szabliści rywalizują na co dzień, miał w dorobku zaledwie 97 punktów.

Koninianie potwierdzili swoją wysoką pozycję w polskiej szabli, zdobywając na Olimpiadzie cztery medale. W turnieju indywidualnym kobiet trzecie miejsce wywalczyła Paulina Chojnacka. W ćwierćfinale koninianka pokonała Aleksandrę Romańczyk 15/6, a w półfinale musiała uznać wyższość Anny Łukasik, przegrywając 7/15. Tuż za podium uplasowały się natomiast Małgorzata Zawodniak i Natalia Nowinowska.

Brąz z turnieju mężczyzn przywiózł Maurycy Dziublewski. Reprezentat KKSz Konin wygrał w ćwierćfinale 15/11 z z klubowym kolegą  - Krystianem Borkiewiczem. W półfinale Dziublewski uległ Cezaremu Białeckiemu 14/15. Krystian Borkiewicz zajął ostatecznie piąte miejsce.

Jeszcze lepiej koninianie radzili sobie w turniejach drużynowych. Pierwsza drużyna kobiet zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z Zagłębiowskim Klubem Szermierczym 35/45. O krok od medalu był również drugi zespół. Koninianki przegrały jednak w walce o trzecie miejsce z AZS AWF Warszawa 36/45.

Dokładnie takie same wyniki osiągnęli mężczyźni. KKSz Konin I zdobył srebro, awansując do finału i przegrywając z AZS AWF Warszawa 42/45. Druga drużyna w walce o trzecie miejsce uległa 42/45 Zagłębiowskiemu Klubowi Szermierczemu.

Już w najbliższą sobotę kolejna szermiercza impreza zawita do Konina. Szablistki i szabliści rywalizować będą w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów Młodszych.

Szabla kobiet:
1. Zuzanna Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
2. Anna Łukasik (TMS Sosnowiec)
3. Urszula Kurzyna (UKS 13 Białystok)
3. Paulina Chojnacka (KKSz Konin)
5. Małgorzata Zawodniak (KKSz Konin)
6. Natalia Nowinowska (KKSz Konin)
7. Marta Ziomek (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
8. Aleksandra Romańczyk (UKS Riposta Olsztyn).

Szabla mężczyzn:
1. Karol Lademann (AZS AWF Warszawa)
2. Cezary Białecki (MUKS Victor)
3. Maurycy Dziublewski (KKSz Konin)
3. Piotr Sosulski (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
5. Krystian Borkiewicz (KKSz Konin)
6. Michał Batogowski (AZS AWF Warszawa)
7. Marcin Lipiński (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
8. Jędrzej Dłużniewski (AZS AWF Warszawa).

Szabla kobiet drużynowo:
1. Zagłębiowski Klub Szermierczy I
2. KKSz Konin I: Paulina Chojnacka, Michalina Fic, Natalia Nowinowska, Małgorzata Zawodniak
3. AZS AWF Warszawa
4. KKSz Konin II: Izabela Głowacka, Wiktoria Simińska, Weronika Waleriańczyk, Natalia Wysocka