LM.plSportŚlesin zdobyty po ponad roku. LKS przegrał z Victorią

Ślesin zdobyty po ponad roku. LKS przegrał z Victorią

Niemal trzynaście miesięcy trwała seria spotkań LKS Ślesin bez porażki na własnym terenie. W sobotę drużyna Adama Topolskiego musiała uznać wyższość Victorii Września.

Ostatni raz na własnym terenie ślesinianie przegrali 18 kwietnia 2015 roku. Był to mecz z KKS 1925 Kalisz. Od tamtego momentu LKS w Ślesinie grał szesnaście spotkań. Trzynaście z nich kończyło się zwycięstwami ślesinian, a trzy - remisami.

Tę serię w sobotę przerwała Victoria Września. Jeden z kandydatów do mistrzostwa IV ligi w Ślesinie został jednak zaskoczony. W dwudziestej minucie goście stracili bowiem bramkę - po zagraniu Adriana Majewskiego do siatki Victorii trafił Damian Markiewicz.

Z prowadzenia ślesinianie cieszyli się zaledwie minutę. Już chwilę później po zagraniu piłki ręką w polu karnym LKS sędzia odgwizdał rzut karny dla gości. Jedenastkę na wyrównujące trafienie zamienił Maciej Lisiecki. Napastnik Victorii jeszcze przed przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po podaniu z prawego skrzydła Lisiecki jedynie dołożył nogę i umieścił piłkę w pustej siatce.

Po zmianie stron zespół z Wrześni nadal dominował. Już w 50. minucie było 3:1. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym do siatki ślesinian trafił Jakub Groszkowski. Wynik w 80. minucie ustanowił Maciej Lisiecki, kompletując tym samym hat-tricka.

Porażka z Victorią Września nie zamieniła się na spadek LKS w tabeli IV ligi. Drużyna Adama Topolskiego wciąż zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 51 punktów. Ślesinianie po 27. kolejce stracili szanse na awans na podium rozgrywek - ich strata do Obry 1912 Kościan i Victorii Września wynosi obecnie trzynaście oczek.

Kolejny mecz LKS Ślesin rozegra już w najbliższą środę. W Koninie ślesinianie zagrają z Górnikiem w finale okręgowego Pucharu Polski. Następny mecz ligowy czeka ich natomiast w przyszłą sobotę. W Ostrzeszowie LKS zmierzy się z tamtejszą Victorią.

LKS Ślesin - Victoria Września 1:4 (20' Damian Markiewicz - 21', 30', 80' Maciej Lisiecki, 50' Jakub Groszkowski)

LKS Ślesin: Szymon Szymański - Łukasz Jaskulski (46' Krzysztof Siedlecki), Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki, Bartosz Andrzejewski, Adrian Majewski, Dawid Jarka, Maciej Scherfchen (53' Kamil Lenartowski), Paweł Krygier, Łukasz Lewandowski (60' Łukasz Dembiński), Mariusz Olczyk (80' Michał Kwiatkowski).