LM.plSportGórnik wyszarpał zwycięstwo, Kowalski bohaterem!

Górnik wyszarpał zwycięstwo, Kowalski bohaterem!

Nie poddają się biało-niebiescy w walce o mistrzostwo IV ligi. W sobotę Górnik wygrał z Polonią 1912 Leszno, a decydujący gol padł w doliczonym czasie gry.

Trzeci mecz w przeciągu tygodnia rozgrywali w sobotę piłkarze Górnika Konin. Po 120-minutowej batalii w finale okręgowego Pucharu Polski koninian czekał niezwykle ważny mecz w Lesznie z tamtejszą Polonią 1912. Na potknięcie Górnika czekały zespoły Obry 1912 Kościan i Victorii Września. O mały włos a zespół Damiana Augustyniaka punkty by rzeczywiście stracił.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 41. minucie rzut karny wykorzystał Łukasz Bugzel i było 1:0. Górnik wyrównał w 52. minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Kamila Krzyżanowskiego.

Remisowy rezultat utrzymywał się do samego końca spotkania. Gdy już wydawało się, że biało-niebiescy stracą punkty w Lesznie i pozycję lidera w IV lidze, decydującego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił Bartosz Kowalski.

Wygrana 2:1 pozwoliła utrzymać Górnikowi Konin pierwsze miejsce w tabeli z przewagą jednego oczka nad goniącymi go dwoma zespołami. Teraz przed biało-niebieskimi dwa kolejne ciężkie mecze. W najbliższą środę w I rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski Górnik rozegra derbowe spotkanie z KKS 1925 Kalisz. A w sobotę 28 maja mecz, który prawdopodobnie rozstrzygnie o losach mistrzostwa IV ligi - zespół Damiana Augustyniaka podejmie Victorię Września.

Polonia 1912 Leszno - Górnik Konin 1:2 (41' Łukasz Bugzel - 52' Kamil Krzyżanowski, 90'+ Bartosz Kowalski).

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Patryk Kaczmarek (67' Maciej Rojewski), Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, Kamil Krzyżanowski, Krystian Robak, Maciej Adamczewski, Krzysztof Słowiński (53' Mateusz Augustyniak), Bartosz Kowalski, Łukasz Frydrych (86' Jakub Marzyński), Paweł Błaszczak.