Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17820) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Derby Górnika z KKS w Kaliszu i bez kibiców gości! [AKT.]

Aktualizacja 24.05.2016 11:58
Źródło: LM.pl

Środowy mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim pomiędzy Górnikiem Konin a KKS 1925 Kalisz rozegrany zostanie jednak w Kaliszu. Taką informację podał oficjalny fanpage konińskiego klubu na Facebooku.

- Powyższa decyzja podyktowana jest negatywną opinią Komendy Miejskiej Policji w Koninie w kwestii organizacji meczu na stadionie w Koninie. W tym konkretnym przypadku zadecydowały w głównej mierze kwestie bezpieczeństwa oraz zbyt krótki czas pozwalający zabezpieczyć odpowiednie siły do prawidłowego zabezpieczenia ww. meczu - czytamy na profilu Górnika Konin.

Sytuację tłumaczy rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. - Wydaliśmy opinię, że mecz pomiędzy tymi drużynami musiałby być rozegrany jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Klub nie jest w stanie w tak krótkim czasie określonych przepisów spełnić. Mowa tu artykule 7, punkt 3 o bezpieczeństwie imprez masowych.

Artykuł ten mówi, że w przypadku imprezy masowej zakwalifikowanej jako impreza masowa podwyższonego ryzyka liczba udostępnionych miejsc przez organizatora wynosi nie mniej niż 200 dla meczu piłki nożnej. Z tego powodu Górnik Konin w porozumieniu z KKS 1925 Kalisz postanowił przenieść spotkanie do Kalisza.

Mecz obu drużyn zostanie jednak również rozegrany bez kibiców gości. To decyzja zupełnie niezwiązana z poprzednią, dotyczącą przeniesienia spotkania. Mecze podwyższonego ryzyka w Kaliszu rozgrywane są przy stadionie na ul. Łódzkiej 29. Ten obiekt jest jednak obecnie remontowany. Z tego powodu mecz odbędzie się na mniejszym obiekcie przy Wale Matejki 2, na który kibice gości nie są wpuszczani. Tak było chociażby podczas ostatniego derbowego meczu KKS 1925 z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.


Spotkanie Pucharu Polski na szczeblu WZPN pomiędzy KKS 1925 Kalisz a Górnikiem Konin rozegrane zostanie w najbliższą środę o godz. 18.00. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu w portalu LM.pl.



  • Derby Górnika z KKS w Kaliszu i bez kibiców gości!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie dziwię się, że policja konińska nawet głupiego meczu nie potrafi zabezpieczyć. W centrum miasta, na Staszica 1 legalnie dopalaczami handlują, a ci nie są w stanie nic zrobić, na Wodnej przemyt od lat. Ale gdy srebrny bus na drodze zajedzie ci drogę, to wtedy z latarką Pan policjant będzie rewizję przeprowadzał! Tylko dlaczego nie potrafi iść na Staszica, Na Dworcową itd? dostał by starzał, to by zapomniał, gdzie busa zaparkował jeden z drugim.
Dodano: 24.05.2016 08:04    Przez: ~szkoda gadać
NA ZŁOŚĆ PANOM ZE SREBRNYCH BUSIKÓW, PROPONUJĘ ZORGANIZOWAĆ DOPING POD STADIONEM W KALISZU
Dodano: 24.05.2016 08:19    Przez: ~!!!!!!!!!!!!!
proponuję odwiedzić jeszcze Chopina 12, tam dopiero idzie sprzedaż, ale oczywiście Policja bezskuteczna
Dodano: 24.05.2016 15:18    Przez: ~Luck
hehehe smiech na sali zal w ogole cos napisac i wyzywac milicje bo nawet nie potrafia zabezpieczyc meczu u siebie z zakazem przyjezdnych hhheehhe hahahaha
Dodano: 24.05.2016 00:37    Przez: ~zenada
to nie jest win a policji tylko naszego zarządu to niby czemu mecz nie może być w koninie bez udziału kibiców z kalisza i wszystko ok. a tak to problem z głowy dla naszych cudownych działaczy.
Dodano: 24.05.2016 08:03    Przez: ~trener

KOMENTARZE

hehehe smiech na sali zal w ogole cos napisac i wyzywac milicje bo nawet nie potrafia zabezpieczyc meczu u siebie z zakazem przyjezdnych hhheehhe hahahaha
Dodano: 24.05.2016 00:37    Przez: ~zenada
Przyczyna jest taka że kasa Górnika świeci pustkami.
Dodano: 24.05.2016 02:02    Przez: ~FG
to nie jest win a policji tylko naszego zarządu to niby czemu mecz nie może być w koninie bez udziału kibiców z kalisza i wszystko ok. a tak to problem z głowy dla naszych cudownych działaczy.
Dodano: 24.05.2016 08:03    Przez: ~trener
policji kolana się trzesą, powinni dostac nagrody po 1000zl , policja, co? SŁABIUTKOOOOOOOO HEHEHEHHEHE
Dodano: 24.05.2016 09:56    Przez: ~podatnik
Nie masz elementarnej wiedzy gościu, otóż bez zgody m.in policji na organizację meczu nie możesz go po prostu zorganizować i choćbyś miał 100 agentów ochrony, jeszcze raz powtórzę bez ICH zgody tzw. pozytywnej opinii nie zorganizujesz meczu. Podobne pozytywne opinie potrzebne są z Sanepidu, Strazy miejskiej, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i Urzędu Miasta. I o ile pozostałe instytucje nie robią większych problemów to i tak zaczynasz najpierw załatwiać z Policją a później z pozostałymi.
Dodano: 24.05.2016 12:06    Przez: ~lech czech
nie dziwię się, że policja konińska nawet głupiego meczu nie potrafi zabezpieczyć. W centrum miasta, na Staszica 1 legalnie dopalaczami handlują, a ci nie są w stanie nic zrobić, na Wodnej przemyt od lat. Ale gdy srebrny bus na drodze zajedzie ci drogę, to wtedy z latarką Pan policjant będzie rewizję przeprowadzał! Tylko dlaczego nie potrafi iść na Staszica, Na Dworcową itd? dostał by starzał, to by zapomniał, gdzie busa zaparkował jeden z drugim.
Dodano: 24.05.2016 08:04    Przez: ~szkoda gadać
proponuję odwiedzić jeszcze Chopina 12, tam dopiero idzie sprzedaż, ale oczywiście Policja bezskuteczna
Dodano: 24.05.2016 15:18    Przez: ~Luck
Podaj swoje dane kontaktowe to z pewnością Chopina 12 odwiedzi ciebie PAŁO !!!
Dodano: 25.05.2016 16:28    Przez: ~xxx
Chopina 12 też dopalaczami handluje?
Dodano: 25.05.2016 17:58    Przez: ~???
W TAKIM WYPADKU, OD RAZU WALKOWERA MOŻECIE KALISZOWI DAWAĆ
Dodano: 24.05.2016 08:05    Przez: ~szkoda gadać
NA ZŁOŚĆ PANOM ZE SREBRNYCH BUSIKÓW, PROPONUJĘ ZORGANIZOWAĆ DOPING POD STADIONEM W KALISZU
Dodano: 24.05.2016 08:19    Przez: ~!!!!!!!!!!!!!
POLICJA Żenada , proszę zorganizować kolejną " zbiórke " spotknie i wręczać sobie nagrody i promesy, TYLKO PYTAM ZA CO???? miasto ze swojej strony nie powinno do konca roku dac grosza na koninską policje..... ta trzeba miec naprawdę DUZY MÓZG zeby "PRZEWIDZIEC" ze moze dojsc do meczu konin kalisz... a my chcemy 3ligi , a policja gaciami trzesie i pewno gralibysmy na Lechu lub Warcie !!!!!!!!!!!! policja WSTYD !!! po co wam ten cały SZTAB???
Dodano: 24.05.2016 09:50    Przez: ~kibic GÓRNIKA
na Staszica 1 niech idzie jeden z drugim się wykazać, czy na nagrodę zasłużyli
Dodano: 24.05.2016 16:07    Przez: ~jkj
ZBIERZMY SIĘ I JEDŹMY POD STADION W KALISZU
Dodano: 24.05.2016 16:37    Przez: ~WSZYSCY DO KALISZA
WSZYSCY NA DERBY! JEDZIEMY DO KALISZA
Dodano: 24.05.2016 16:38    Przez: ~WSZYSCY DO KALISZA
POKAŻMY POLICJI, ZE BEZ ICH ZABEZPIECZENIA I POZWOLEŃ, POTRAFIMY DOPINGOWAĆ DRUŻYNĘ W KALISZU!!!!!! JUTRO JEDŹMY DO KALISZA POD STADION! KAŻDY RACĘ!!!!!
Dodano: 24.05.2016 16:42    Przez: ~JEDZIEMY DO KALISZA POD STAD
1 z 3
123>>