LM.plSportJuniorzy Górnika wciąż walczą o podium

Juniorzy Górnika wciąż walczą o podium

Trzy mecze pozostały juniorom młodszym Górnika Konin, by awansować na podium Ligi Makroregionalnej. Wczoraj koninianie pewnie wygrali z Bałtykiem Koszalin.

Zespół z Koszalina to jedna z najsłabszych drużyn w całej stawce, ale na własnym terenie Bałtyk potrafił już zdobywać punkty. W pierwszym spotkaniu w Koszalinie to właśnie gospodarze byli lepsi, wygrywając 2:1. W środę zespół Rafała Szkudelskiego zrewanżował się za tamtą porażkę.

Na prowadzenie biało-niebiescy wyszli tuż przed przerwą, a do siatki Bałtyku trafił Mateusz Majer. Dwie kolejne bramki padły już po przerwie. Najpierw na 2:0 podwyższył Piotr Radoszewski, a wynik w piątej minucie doliczonego czasu gry ustalił Ryszard Rogowski. Górnik zwyciężył 3:0.

Dzięki wygranej koninianie znaleźli się wraz z Arką Gdynia w grupie pościgowej, próbującej dogonić trzecie miejsce w tabeli. Na wyższe lokaty obie drużyny już szans nie mają, ale do najniższego stopnia podium Górnik i Arka tracą tylko cztery oczka. Przewaga nad szóstym Chemikiem Bydgoszcz wynosi natomiast pięć punktów.

Kolejne starcie biało-niebiescy zaplanowane mają na najbliższą sobotę. W Bydgoszczy zagrają z tamtejszym Zawiszą.

Górnik Konin - Bałtyk Koszalin 3:0 (37' Mateusz Majer, 57' Piotr Radoszewski, 80'+ Ryszard Rogowski)

Górnik Konin: Kacper Naskręcki - Dominik Kałużny (69' Szymon Tama), Mikołaj Karbowy (74' Ryszard Rogowski), Tomasz Kunicki, Adrian Łukasiewicz, Mateusz Majer, Jakub Matusiak, Piotr Radoszewski, Patryk Szymaniak, Patryk Szymczak, Wiktor Zioła (77' Norbert Siałkowski).

Bałtyk Koszalin: Jakub De Clerck (70' Jakub Bogdziński) - Bartosz Ziółkowski, Dorian Skwara, Krzysztof Wańdzio (67' Kacper Kucharski), Fabian Walaszczyk, Konrad Trzmiel (57' Jędrzej Ponurko), Dawid Wasilewski, Szymon Siarnecki, Damian Kulon, Dawid Sobol (48' Hubert Górka), Dawid Gruchała-Węsierski.