LM.plSportKonińskie dziewczyny są niepokonane! Puchar Polski w Koninie!

Konińskie dziewczyny są niepokonane! Puchar Polski w Koninie!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Czwarty raz z rzędu piłkarki Medyka POLOmarket Konin wywalczyły Puchar Polski. We Włocławku koninianki wygrały z Górnikiem Łęczna 3:0.

Czwartkowy finał Pucharu Polski był powtórką ubiegłorocznego finału. Wtedy Medyk POLOmarket Konin zwyciężył 5:0. W bieżącym sezonie było równie jednostronnie, choć przez długi czas koninianki nie były w stanie przełożyć swojej przewagi na bramki.

Czwartkowe starcie trwało praktycznie dwadzieścia minut. Zespół Romana Jaszczaka od początku meczu przeważał. Już w siódmej minucie w poprzeczkę trafiła Liliana Kostova. Chwilę później z paru metrów pomyliła się Anna Gawrońska. W końcu w szesnastej minucie prowadzenie medyczkom dała Agata Tarczyńska. Napastniczka z Konina wykorzystała uderzenie z dystansu Katarzyny Daleszczyk, znalazła się w sytuacji sam na sam i pewnie wykończyła akcję.

Po tym golu tempo meczu jednak mocno spadło. Górnik był w stanie co najwyżej wywalczyć rzuty wolne na połowie Medyka POLOmarket. Koninianki w drugiej połowie dołożyły natomiast jeszcze dwa gole. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główką bramkarkę Górnika przelobowała Katarzyna Daleszczyk. W 81. minucie piękną bramkę zdobyła natomiast Anna Gawrońska. Napastniczka Medyka POLOmarket uderzyła będąc tyłem do bramki, a mimo to pokonała Dorotę Wilk.

Łęcznianki w czwartek zaprezentowały się bardzo słabo. Zespół, który w lidze był w stanie zagrozić medyczkom i zdobywać punkty z tą drużyną w czwartek zagrał niczym nieopierzony debiutant. Ani razu wiceliderki tabeli Ekstraligi kobiet poważnie nie przetestowały Anny Szymańskiej.

Zespół Romana Jaszczaka po raz siódmy w historii wywalczył Puchar Polski. Po raz czwarty z rzędu natomiast to trofeum przyjedzie do Konina. Teraz przed medyczkami pozostaje dogranie do końca sezonu Ekstraligi i formalne potwierdzenie zdobycia mistrzostwa Polski. Najbliższe spotkanie w sobotę - medyczki zagrają na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych.

Medyk POLOmarket Konin - Górnik Łęczna (16&39; Agata Tarczyńska, 57&39; Katarzyna Daleszczyk, 81&39; Anna Gawrońska)

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Liliana Kostova, Katarzyna Daleszczyk, Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek (81&39; Paulina Zawiślak), Agata Tarczyńska, Anna Gawrońska (90&39; Natalia Chudzik).

Górnik Łęczna: Dorota Wilk - Agnieszka Jędrzejewicz (56&39; Weronika Zawistowska), Marlena Hajduk, Natasza Górnicka, Paulina Kawalec (70&39; Kasandra Parczewska), Jagoda Szewczuk, Dominika Kwietniewska, Agata Guściora, Patricia Hmirova, Ewelina Kamczyk, Anna Sznyrowska.