LM.plSportPolki przegrały z liderkami tabeli, szansa na Euro ucieka

Polki przegrały z liderkami tabeli, szansa na Euro ucieka

Cztery bramki straciła reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet w eliminacyjnym meczu do mistrzostw Europy. Biało-czerwone przegrały w Łodzi ze Szwedkami.

W pierwszym meczu obu drużyn również lepsze okazały się Szwedki, wygrywając 3:0. Szanse na zwycięstwo biało-czerwonych w rewanżu były minimalne, bowiem Szwecja posiada jedną z najsilniejszych reprezentacji na świecie (obecnie szósta w rankingu FIFA).

Mimo tego do czterdziestej minuty Polkom udawało się prowadzić ze Szwedkami wyrównaną grę. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy przyjezdne objęły jednak prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystała Amanda Ilestedt, pokonując Annę Szymańską.

W drugiej połowie na boisku dominowały już tylko Szwedki, a Polska straciła trzy kolejne gole. Kolejno na listę strzelczyń wpisywały się Lotta Schelin, Kosovare Asllani i Fridolina Rolfö. Ostatecznie przyjezdne zwyciężyły 4:0. Od wyższej porażki Polki uratowała m.in. dobra postawa w bramce Anny Szymańskiej.

W czwartkowym starciu wystąpiły tylko trzy piłkarki Medyka POLOmarket Konin. Oprócz Anny Szymańskiej w Łodzi zagrały rówież Aleksandra Sikora i Paulina Dudek.

Szansa na mistrzostwa Europy coraz bardziej oddala się od zespołu Wojciecha Basiuka. Do drugiego miejsca, które może gwarantować awans na turniej Polki tracą obecnie trzy punkty, ale mają również jeden mecz rozegrany mniej od Danii. I to właśnie z tą drużyną biało-czerwone rozegrają kolejne spotkanie eliminacyjne. Starcie odbędzie się 7 czerwca w Viborg w Danii.

Polska - Szwecja 0:4 (40' Amanda Ilestedt, 60' Lotta Schelin, 70' Kosovare Asllani, 87' Fridolina Rolfö)

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Jolanta Siwińska, Agata Guściora, Hanna Konsek, Paulina Dudek (46' Ewelina Kamczyk), Joanna Wróblewska, Sylwia Matysik, Silvana Chojnowski (90' Dominika Grabowska), Martyna Wiankowska , Ewa Pajor (73' Nikol Kaletka).

Szwecja: Hedvig Lindahl - Jessica Samuelsson, Amanda Ilestedt, Emma Berglund, Magdalena Eriksson, Olivia Schough (62' Fridolina Rolfö), Elin Rubensson (74' Josefin Johansson), Lisa Dahlkvist, Kosovare Asllani, Sofia Jakobsson (62' Stina Blackstenius), Lotta Schelin.