Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportW szachy grać mogą nawet pierwszoklasiści

W szachy grać mogą nawet pierwszoklasiści

44 uczniów klas pierwszych konińskich szkół podstawowych wzięło udział w I Otwartych Szachowych Mistrzostwach Akademii Młodego Człowieka.

Turniej zorganizowano w Prywatnej Szkole Podstawowej Akademii Młodego Człowieka, gdzie jednym z przedmiotów jest nauka gry w szachy. Do rywalizacji obok gospodarzy włączyły się Szkoły Podstawowe nr 4 i nr 9. Było tylko jedno ograniczenie - w zawodach mogli uczestniczyć tylko pierwszoklasiści.

- Celem takich turniejów jest pokazanie młodym szachistom jak wygląda sam przebieg rywalizacji - sportowa postawa, uścisk dłoni przed i po partii, obsługa zegara szachowego, ustawianie bierek na wyjściowych pozycjach po zakończonej partii, sama gra i wyczucie rytmu turnieju szachowego - mówi Kamil Szadkowski z UKS Smecz Konin.

Turniej zdominowali uczniowie z SP 4, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Z kompletem sześciu punktów zwyciężył Krzysztof Krupiński, drugie miejsce przypadło w udziale Jakuba Wojciechowskiego, który wywalczył pięć punktów, a trzecie miejsce należało do Jakuba Kołodziejskiego, który również zdobył pięć punktów, ale miał niższą wartość punktów pomocniczych. Najlepszą dziewczyną okazała się Hania Szadek z AMC z dorobkiem czterech punktów, najlepszym zawodnikiem AMC był Kryspin Skoczylas z czterema punktami, a najlepszym zawodnikiem SP 9 - Borys Kosakowski, również z czterema punktami w dorobku.