LM.plSportMistrza już mamy, na III ligę czekamy!

Mistrza już mamy, na III ligę czekamy!

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Osiem lat czekać musieli kibice Górnika Konin, by świętować zdobycie mistrzostwa przez swój klub. W sobotę biało-niebiescy pokonali Victorię Ostrzeszów 3:2 i zostali mistrzem IV ligi grupy wielkopolskiej południowej sezonu 2015/2016!

Zespół Damiana Augustyniaka musiał w Ostrzeszowie wygrać by, bez względu na wynik meczu Obry 1912 Kościan, świętować zdobycie mistrzostwa ligi. Koninianie po emocjonującym starciu ten cel spełnili, zwyciężając z Victorią 3:2.

Już w pierwszej minucie po błędzie defensywy gospodarzy prowadzenie Górnikowi dał Paweł Błaszczak. Po stracie bramki Victoria zaatakowała, w słupek trafił nawet Robert Skrobacz, ale to goście w 34. minucie podwyższyli prowadzenie. Podanie Macieja Adamczewskiego dotarło do Krystiana Robaka, ten wbiegł w pole karne i było już 2:0.

Pewne prowadzenie uśpiło jednak czujność gości, a Victoria wykorzystała to w ostatniej minucie pierwszej połowy. Strzał głową Macieja Stawińskiego trafił w rękę Szymona Ćwieka i sędzia odgwizdał rzut karny dla Victorii. Jedenastkę na gola zamienił sam Stawiński.

W 60. minucie goście popełnili kolejny błąd. Tym razem po rzucie rożnym w szesnastce faulował Łukasz Jaskólski. Drugi rzut karny na wyrównującego gola dla Victorii zamienił znów Maciej Stawiński.

Biało-niebiescy potrzebowali jednak tylko siedmiu minut, by ponownie wyjść na prowadzenie. Tym razem genialnym strzałem z dystansu popisał się Krystian Robak, lobując bramkarza Victorii. Wynik 3:2 nie uległ już zmianom, Górnik Konin wygrał w Ostrzeszowie i tym samym został mistrzem IV ligi grupy wielkopolskiej południowej w sezonie 2015/2016.

Zdobycie mistrzostwa daje również biało-niebieskim prawo gry w barażach o III ligę z mistrzem IV ligi grupy wielkopolskiej północnej. Będzie to dwumecz z Wartą Międzychód. Terminy meczów i kolejność rozgrywana spotkań (jedno w Koninie i jedno w Międzychodzie) ustalone mają zostać w najbliższym tygodniu. Zespół Damiana Augustyniaka stanie jednak przed ogromną szansą powrotu po trzech latach na czwarty szczebel rozgrywkowy.

Victoria Ostrzeszów - Górnik Konin 2:3 (45&39;, 60&39; Maciej Stawiński - 1&39; Paweł Błaszczak, 34&39;, 67&39; Krystian Robak)

Victoria Ostrzeszów: Bartosz Jankowski - Adrian Barański, Radosław Dolata, Łukasz Duczmal, Paweł Paroń, Patryk Pasiak (75&39; Mateusz Maciaczyk), Kornel Skorzybót, Adrian Skrobacz (85&39; Daniel Cerbiński), Robert Skrobacz, Artur Skrobacz, Maciej Stawiński.

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski - Patryk Kaczmarek, Dawid Śnieg, Szymon Ćwiek, Kamil Krzyżanowski, Krystian Robak, Mateusz Majewski, Maciej Rojewski (64&39; Łukasz Pietrzak), Maciej Adamczewski (90&39; Jakub Marzyński), Mateusz Augustyniak, Paweł Błaszczak (87&39; Krzysztof Słowiński).